SON DAKİKA: Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda devir teslim töreni

SON DAKİKA: Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda devir teslim töreni

Bakan Nureddin Nebati’nin açıklamalarından satır başları;

Önemli olan yaptığımız hizmetler. Sayın Cumhurbaşkanımıza şahsıma bu görevi teslim edecek kadar güvendiği için çok çok teşekkür ediyorum.

Bu sorumluluğu gece yarısı itibari ile aldım, bundan sonra da inşallah bu sorumluluğun gereklerini yerine getirme gayreti içinde olacağız. Bu binadaki bakanından aşağıdaki uzmana kadar güvenlik görevlilerine kadar herkesin alın terinin sürekliği aktığı ve en önemlisi akıl terinin döküldüğü bir merkezdeyiz. Böylesi bir merkezde işlerimizi yapmaya gayret edeceğiz.

Şimdi Sayın Cumhurbaşkanımızın ve milletimizin yıllardır hayalini kurduğu ekonomik olarak tam bağımsız bir Türkiye vizyonu ile yeni bir yola girdik. Bizlerin en önemli önceliği yüksek faiz olmayacak, yatırım üretim ve ihracat artışını tetiklemek ve bu sayede cari açık ve dış borç gibi kronik sorunları tamamen bertaraf etmek, istihdamı artırmak, ücret artışını sağlamak, Türkiye’nin iç dinamiklerini de dikkate almak kaydı ile ama asla kulağını sokaktan, işten, iş adamından uzak tutmayarak gereğini yapmak olacaktır.

Artık işçi de kendisini patron olarak hissedecek. Bundan sonra çok daha azimli bir ekonomi yönetimi olacak. Ekonomi yönetimi reel piyasanın, hizmet edenin ,tarımsal üretimde bulunanın hasılı kelam emeğini sarf eden hangi kurumda olursa olsun insanların öncelikli konumda olduğu bir ekonomik yönetim anlayışımız olacak.

Gayret bizden, çaba bizden, başarı Allah’tan, bundan sonra da bu gayreti bu ekibimizle hep beraber güçlü bir şekilde yerine getireceğiz. Doğru olacağız, şeffaf olacağız, öngörülebilir bir piyasanın anlam kazandığı adımlar atacağız. Kafalarda oluşabilecek her türlü kuşkunun giderilebildiği, yönetişimin en üst seviyede olduğu, gerek milletvekillerimizle gerek içinden geldiğim iş dünyasıyla çalışanlarla mutlak suretle en büyük bilgi alışverişinin yaşandığı bir dönem olacak. 

Bu millet samimi olanın hep yanında olmuştur. 

Sayın Cumhurbaşkanımız bugüne kadar aldığı desteği hiçbir zaman boşa çıkarmadı, bundan sonra da boşa çıkarmayacak. 

Tüm kurum kuruluşların tamamı tam bir eş güdüm içerisinde çalıştığı, Sayın Cumhurbaşkanımızın belirlediği politikalar çerçevesinde adımların atıldığı ve bu adımların uygulanmasında da her türlü özverinin ortaya koyduğu bir süreç yaşayacağız inşallah.

Müreffeh bir toplumun, huzur içerisinde yatan, huzur içerisinde kalkan, çocuğunu rahat bir şekilde okula işe gönderen günlerin devam etmesi ve işlerimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Lütfi Elvan Beye değerli dostumuza, ağabeyimize çok teşekkür ediyoruz.

Lütfi Elvan’ın açıklamalarından satır başları;

Vatandaşımızdan aldığımız verginin tekbir kuruşunu dahi israf etmedik, yine vatandaşımız için kullandık. Bana güvenip bu makamı emanet ettiği için Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı sunmak istiyorum. 

Devlet Planlama Teşkilatı’nda yetişmiş bir bürokrat olarak bugüne kadar bütün konulara teknik açıdan yaklaşmaya özen gösterdim, benimle birlikte çalışan tüm bakan yardımcısı arkadaşlarımız, genel müdürlerimize, yardımcılarımızı, daire başkanlarımıza, uzmanlarımıza ve uzman yardımcılarımıza gösterdikleri özveri ve titizlik için çok teşekkür etmek istiyorum. Gece gündüz demediler bizimle birlikte sürekli çalıştılar.

Bir de görünmeyen kahramanlar var, koruma arkadaşlarım benimle birlikte hatta kimi zaman benden çok mesai yaptılar, bakanlığımızdaki garson arkadaşlarım güler yüzleri ile bizi hiçbir zaman çaysız bırakmadılar. Son olarak en büyük teşekkürü kıymetli eşime ve çocuklarıma etmek istiyorum, onların desteği ile ben her zaman yoluma devam ettim.

Bakanlar gelip geçicidir, önemli olan devletin devamlılığıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir