2021 İBB Genç Üniversiteli burs başvurusu nasıl yapılır, başvuru şartları neler? Bugün başlıyor!

İBB Genç Üniversiteli burs imkanından faydalanmak isteyen öğrenciler başvuru süreci ile ilgili detayları araştırmaya başladı. Peki, süreç nasıl ilerleyecek ve adaylarda hangi şartlar aranacak?

İBB BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN, NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Başvurular “gencuniversiteli.ibb.istanbul” sayfasından yapılacak. 5 Ekim – 22 Ekim tarihleri arasında başvurular alınacak.

BAŞVURU ADRESİ İÇİN TIKLAYINIZ…

İBB GENÇ ÜNİVERSİTELİ BURS BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Adaylarda aranan başvuru şartları ise şu şekilde;

T.C. vatandaşı olmak Öğrencinin kendisinin veya ailesinin/anne-baba vefat durumunda yakınının İstanbul’da ikamet etmesi Önlisans veya Lisans öğrencisi olmak Normal öğrenim süresinin içinde eğitimine devam ediyor olmak Devlet üniversitesinde okuyor olmak veya Vakıf /Özel üniversitede yüzde yüz burslu okuyor olmak Ara sınıf ve son sınıf öğrencileri için yılsonu başarı notunun en az 100 üzerinden 53 ya da 4 üzerinden 2,00 olması Gelir durumu açısından maddi desteğe ihtiyacı olmak

KİMLER BAŞVURU YAPAMAYACAK?

Açık öğretimde okuyanlar, uzaktan öğretim görenler, ücretli değişim programında bulunanlar, 25 yaşından büyükler, öğrenim görüyorken yüz kızartıcı bir eylemden dolayı disiplin cezası alanlar, yüz kızartıcı bir sebeple hüküm giyenler ile yüksek lisans ve doktora öğrencileri başvuru yapamayacak.

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.