32 il için sarı ve turuncu kodlu ihtar: Sağanak yağışlara dikkat

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran, yurdun iç kısımlarında beklenen gök gürültülü sağanak yağışların İç Anadolu’nun güneyi ve doğusu (Konya, Karaman, Aksaray, Niğde, Kırşehir, Nevşehir, Kayseri, Sivas ve Yozgat), Antalya’nın iç kesitleri, Orta ve Doğu Karadeniz’in iç bölümleri ile Doğu Anadolu’nun batısı ve kuzeyinde (Erzurum, Erzincan, Tunceli, Malatya, Elazığ, Bingöl) mahallî olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Yapılan ihtarlarda vatandaşlardan, ani sel, su baskını, yıldırım, mahallî dolu yağışı, ani kuvvetli rüzgar ve fırtına, heyelan ve ulaşımda aksamalar üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunması istendi.

MGM’nin internet sitesinde paylaşılan haritaya nazaran 28 vilayet için sarı ve 4 vilayet için turuncu kodlu ihtar yapıldı.

Buna nazaran, Amasya, Antalya, Artvin, Bingöl, Çorum, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Giresun, Gümüşhane, Mersin, Kayseri, Kırşehir, Konya,
Malatya, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Samsun, Sivas, Tokat, Trabzon, Tunceli, Yozgat, Aksaray, Bayburt, Karaman için sarı kodlu ihtar yapılırken Osmaniye , K.Maraş, Hatay ve Adana için turuncu kodlu verildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.