9 yıllık kaybın altından cinayet çıktı

Ankara’da 9 yıldır kayıp olan iki kardeşin anneleri ve erkek arkadaşı tarafından öldürüldüğü belirlenmişti. Yürütülen soruşturmada yeni detaylar ortaya çıktı.

İki kardeşin babaları müşteki sıfatıyla savcıya ifade verdi. Fahriye G.’den boşanan baba A.K’nın 2012 yılında küçük oğlu Barış ile konuştuğunu ve büyük oğlu Oğulcan’ın ortalıktan kaybolduğunu eski eşinin ise kendisine Suriye’ye gitmiş olabileceiğini söylediğini belirtti.

İki kardeşin katil zanlısı ve annelerinin birlikte yaşadığı İbrahim T. İse suçlamaları kabul etti. Olay tarihinde 22 yaşında olan Oğulcan’ın kendisine sert çıkış yaptığı için Fahriye G. İle birlikte öldürmeyi planladıklarını ve cenazelerin bulunduğu hobi bahçesine silah eğitimi vermek bahanisyle götürdüğünü Oğulcan’ın kendisine baba demesi üzerine ise öldürmekten vazgeçtiğini söyledi. İbrahim T., Fahriye G.’nin ısrarı üzerine bir gün sonra Oğulcan’ı öldürdüğünü iddia etti.

Katil zanlısı İbrahim T., Oğulcan’ın kardeşi Barış’ı ise olaydan bir yıl sonra abisinin kaybolmasından sürekli kendisini sorumlu tuttuğu için öldürmeyi planlandığını ve annesi Fahriye G.’nin de yemeğine uyku ilacı atarak bayılttığını kendisinin ise inşaat demiri ile darp ederek öldürdüğünü belirtti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.