AFAD’dan 6 vilayet için orman yangını uyarısı

Hafta sonu beklenen kuvvetli rüzgara karşılık AFAD’dan vatandaşa orman yangını uyarısı yapıldı. Muğla, İzmir, Manisa, Bursa, Balıkesir ve Çanakkale vilayetlerinde hafta sonu tesirli olacağı varsayım edilen şiddetli rüzgarın orman yangını riskini artıracağı belirtildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün bugün yayınladığı ve cumartesi saat 18.00’ı kapsayan günlük hava kestirim raporunda, rüzgarın Marmara’nın güneyi, Kıyı Ege, Akdeniz’in iç bölümleri, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Doğu Karadeniz’in iç bölümleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısında kuzey taraflardan kuvvetli (40-70 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunması uyarısı yapıldı.

6 VİLAYET İÇİN İKAZ YAPILDI

Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı (AFAD) ise vilayet il ihtarda bulunarak orman yangını riskine karşı uyardı. AFAD’dan yapılan açıklamada, “Muğla, İzmir, Manisa, Bursa, Balıkesir ve Çanakkale vilayetlerimizde hafta sonu tesirli olacağı varsayım edilen şiddetli rüzgarın orman yangını riskini artıracağından, vatandaşlarımızın orman alanlarında piknik, tarla paklığı ve anız sebepleriyle katiyen ateş yakmaması, görülen ateş yahut dumanı 112’ye bildirmesi değer arz etmektedir” denildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.