AK Partili Hülya Nergis’ten gençlere ‘çok çocuk ve evlilik’ tavsiyesi

AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Nergis, Kafkas Dernekleri Federasyonu’nun (KAFFED) İstanbul’da gerçekleştirdiği 21 Mayıs 1864 Çerkes Soykırımı ve Sürgünü 158. Yıl Anma Programı’nda konuştu. İstatistiklere nazaran ‘Türkiye’nin süratle yaşlanan bir ülke ‘olduğunu söyleyen Nergis, gençlere ‘erken evlenmeleri ve çocuk sahibi olmaları’ tavsiyesinde bulundu.

Daha evvel bayan cinayetlerine ait açıklamalarıyla eleştirilen AK Partili Hülya Nergis, Sözcü’den Müslüm Evci’nin aktardığına nazaran şu sözleri kullandı:

“Bizler, çok geç evlenen, bekar yaşayan hakikaten çok fazla çocuk yapmayan bir topluluğuz ve Türkiye içerisinde süratle yaşlanan bir topluluğuz. Herhalde Türkiye’de nüfus artış suratı en düşük olan Çerkezler o denli zannediyorum. Türkiye’de yapılan istatistiklere baktığımız vakit Türkiye süratle yaşlanıyor, Avrupa’dan 1,5 kat daha fazla yaşlanan bir nüfusa sahibiz. Bugün Avrupa yaşlanmış, önemli meşakkat ve meseleler yaşayan bir coğrafya. Birebir hastalık bize de geldi. Kente geldik, çekirdek aile olduk. Ferdî yaşamaya başladık.

“Köklerimizden kopmaya başladı. Geç evleniyor ve fazla çocuk yapmıyoruz, süratle azalıp küçülüyoruz. Bu aslında emperyalistlerin, küreselcilerin bir projesi. Bu dünyayı yönetmek için dünyayı küçültmek, nüfusu azaltmak için yaptıkları bir proje. Tuttuğunu görüyoruz. Bizler silkelenmemiz lazım. Gençlerin erken evlenmesi, erken yol alması, daha çok çocuğa sahip olması lazım.” (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.