Antalya Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası üretime başladı

Başkan Muhittin Böcek, Halk Ekmek Fabrikası’nın birinci üretime başladığı akşam fabrikayı ziyaret ederek, üretimi yerinde gördü, çalışmalar hakkında EKDAĞ İdare Heyeti Lideri Hasan Gökçe’den bilgi aldı. Böcek, ekmeği çok beğendiğini söyleyerek üretim takımını tebrik etti.

Döşemealtı’nda kurulan Halk Ekmek Fabrikası’nın 30 Haziran Perşembe saat 22.00 prestijiyle üretime başladığını söyleyen Lider Böcek, şunları aktardı:

“Seçim öncesi vatandaşlarımıza söylediğimiz 77 projemiz var. Onun dışında seçimde vatandaşa kelamını vermediğimiz lakin halkın faydasına olan projeler var. O projelerden bir tanesi de Halk Ekmek. Aksu’da üzerinde Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek yazan bir fabrika var. Vazifeye geldiğimizde anladık ki Büyükşehir Belediyemizin Halk Ekmek’i özelleştirilmiş, birilerine verilmiş. Halka hizmeti hakka hizmet biliyoruz. Her gün artan fiyatlar nedeniyle zorlanan vatandaşlarımızın ucuz, hijyenik ve sağlıklı ekmek yiyebilmeleri için süratle yeni bir Halk Ekmek Fabrikası kurma çalışmalarına başladık.

Bizim için son derece değerli bir proje. Vatandaşımız için ekmek değerli. Halkın ekmeğiyle siyaset yapılmayacak. Antalya’da bunu gerçekleştirmenin memnunluğunu yaşıyoruz. 1000 metrekare kapalı alana sahip fabrikamız tüm standartlara uygun. Son teknoloji aygıtlara sahip. Fabrika 120 bin ekmek üretecek kapasitede.”

Antalya Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası’nda üretilen 210 gram ekmek, 3.25 liradan satışa sunuluyor. 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.