Avukatın dikkati dolandırıcı yakalattı

Villasını satmak için anlaştığı kişinin hareketlerinden şüphelendi. Polise ihbarda bulundu. Avukatın dikkati, 6 yıldır aranan dolandırıcıyı ele verdi.

Ankara’da avukatlık yapan Nuran Özdemir, çankaya’daki villasını satmaya karar verdi. Kendini Etham Salomon olarak tanıtan Erkan Gürsoy villaya müşteri oldu. Erkan Gürsoy, önce kendini İsrail Vatandaşı ve büyükelçilik çalışanı olarak tanıttı. Villayı yakında evleneceği kız arkadaşı için alacağını söyledi. Ankara Adliyesi’nde çok tanınan bir ağır ceza başkanının adını vererek kendisine kefil olacağını ileri sürdü. Ödemenin bir kısmını İsrail Büyükelçiliği’nin, bir kısmını da İstanbul Kapalıçarşı’da sarraf olan babasının yapacağını söyledi.

Polis ekiplerinin 15 günlük takibinin ardından yapılan operasyonda Erkan Gürsoy kıskıvrak yakalandı. Gürsoy’un farklı şehirlerdeki soruşturmalarda 42 ayrı arama kaydı olduğu ve 6 yıldır arandığı ortaya çıktı. Gürsoy’un aynı yalanlarla kadınları da kandırarak 2 milyon lira gelir elde ettiği belirlendi. Emniyetin ardından adliyeye sevk edilen Gürsoy, dolandırıcılık suçundan tutuklandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.