Bahçeli’den KPSS açıklaması: İsim isim afişe edilmeli, en ağır cezaya çarptırılmalıdır

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, gündemdeki gelişmelerle ilgili açıklama yaptı.

Bahçeli, yaptığı açıklamada “Cemevi taarruzuyla KPSS skandalının çok taraflı araştırılmasının yanında, Zeytinburnu Balıklı Rum Hastanesi’nde çıkan yangının kundaklama olup olmadığı mutlak surette açıklığa kavuşturulmalıdır” dedi.

KPSS sorularının sızdırıldığı savlarıyla ilgili, “KPSS imtihanında çıkan ve bir yayınevinin test kitapçığında sorulduğu anlaşılan 20 soruya kimlerin tam ve eksiksiz gerçek karşılık verdiği tespit edilmeli, bu şahıslarla ilgili inceleme de ivedilikle yapılmalıdır. Şayet ilgili yayıneviyle bahse mevzu soruların hepsine yanlışsız karşılıklar verenler ortasında makul bağ ve ilişki bulunursa, bunların alayı birden isim isim afişe edilmeli, en ağır cezaya çarptırılmalıdır” sözlerini kullandı.

‘TÜRKİYE’NİN HAYAT DAMARLARINA NEŞTER VURMA ÇABASI’

Ankara’da cemevlerine yapılan atakları, Türkiye’nin hayat damarlarına neşter vurma gayreti olarak kıymetlendiren Bahçeli, “Cemevi’ne ve Alevi İslam inancına sahip kardeşlerimize yapılan hain ve hasmane aksiyonlar belirli merkezlerden provoke edilen Türk, Türkiye ve İslam düşmanlığıdır. İçinden geçtiğimiz vakit diliminin tüm optimist ve müspet ortamı dikkate alındığında Cemevi saldırganlığının bir meczubun, mendebur bir cürümlünün yüzeysel bir fiili olmayacağı bariz olarak görülecektir. Casuslarının tasmasını çıkarıp üzerimize salanlarla çetin bir hesaplaşma ulusal ve manevi bir sorumluluk olarak omuzlarımızdadır” değerlendirmesinde bulundu.

‘ARTİST BOZUNTULARIYLA AHLAKSIZ YORUMCULARIN HADDİNİ AŞTIKLARI DA GÖRÜLMEKTEDİR’

Devlet Bahçeli, “Bazı medya organlarında partimizi töhmet altında bırakmak, hatta itham ve iftirayla kendi tribünlerine şirin görünmek için çırpınan artist bozuntularıyla ahlaksız yorumcuların haddini aştıkları da görülmektedir. Kimin taşeronu, kimlerin teşrifatçısı, kimlerin tandansı altında olduğu az çok aşikâr olan “Şimşek” soyisimli çakaralmaz ve ateşi sönmüş mahlukun aklını başına alması özellikle ikazımdır. Bu türlü ucubeleri manidar bir periyotta ekranlara çıkarıp partimize ve Cumhur İttifakı’na laf ettirenler de ağır sorumluluktan kurtulamayacaktır. Türkiye operasyon çekilecek, zillete düşenlerin elinde un ufak olacak bir ülke değildir” dedi. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.