Bak işine Apple! Samsung 7 yıllık telefonuna güncelleme yolladı!

Android cephesinin lider firması Samsung, güncelleme anlamında da kullanıcılarını üzmemeye çalışıyor. Her ne kadar yıllar geçse de Güney Kore merkezli şirketin güncelleme konusunda eli bol davrandığını görüyoruz. Eski telefonlarını unutmayan marka, şaşırtıcı bir hamlede bulundu. Firma, tam yedi senelik telefonu olan Galaxy J7 için yeni bir güncelleme yayınladı. İşte detaylar!

Bak işine Apple! Samsung 7 yıllık telefonuna güncelleme yolladı!

Yazılım desteği olarak rakiplerinden geri durmayan Samsung cephesinde enteresan bir gelişme yaşandı. Buna göre Güney Koreli şirket, 2015 yılında piyasaya çıkan Galaxy J7 için yeni bir güncelleme yayınladı. GPS iyileştirmesi olduğu söylenen bu güncelleme telefon sahipleri tarafından da şaşkınlıkla karşılandı. Öte yandan ortaya atılan bazı iddialara göre Samsung bu güncelleme ile cihazda henüz keşfedilmemiş olan ciddi güvenlik açıklarını da kapatmış olabilir.

Ülkemizde de bir dönem fazlasıyla popüler olan Galaxy J7, hala Android 6.0.1 Marshmallow işletim sistemini kullanıyor. Sırf bu sürümden bile aslında modelin ne kadar eskide kaldığı ortaya çıkabilir. Ancak yine de firmanın bu telefonu ve sahiplerini düşünüp güncelleme sunması takdire şayan bir hareket. Nihayetinde cihaz çoktan piyasasını kaybetti ve tedavülden kalktı. Bu yüzden Samsung’u tebrik etmek gerek.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.