Bakan Soylu Kemal Kılıçdaroğlu’nun büyükelçiyle yaptığı konuşmaları cümle cümle aktardı

Bakan Soylu’nun Kılıçdaroğlu hakkında daha önce “Altılı toplantısından sonra ‘bir büyükelçini’ bir büyükelçiye metni düzeltmek için gönderdin” kelamları büyük yankı uyandırmış Kılıçdaroğlu’nun gönderdiği ismin de CHP’li Ahmet Ünal Çeviköz olduğunu tez edilmişti.

Aydın’daki Adnan Menderes Müzesi’nde düzenlenen “Demokrasiye Geçişin 72. Yılında Adnan Menderes ve Türkiye Demokrasi Tarihi” bahisli foruma katılan Soylu Büyükelçi argümanları hakkında yeniden gündem olacak yeni ayrıntılar paylaştı.

“BEN TEK TEK KONUŞTUĞUNUZ CÜMLELERİ SÖYLEYECEĞİM”

“Bin yıldır değiştirmek istiyorlar, ‘biz sizi beğenmiyoruz’ diyorlar. Zira biz batının bize giydirdiği elbiseye girmedik bugüne kadar” diyen Soylu, bugünlerde büyükelçilerin hareketli olmasının da bununla irtibatlı olduğunu tabir etti.

Bakan Soylu, şöyle konuştu:

“Ben bir şey söyledim; ‘siz bir büyükelçiyi, birisine gönderdiniz’ dedim. ‘Ben göndermedim’ desin Sayın Kılıçdaroğlu. Bir iddiayı daha ortaya koyuyorum. Ben tek tek konuştuğunuz cümleleri söyleyeceğim. Utanmadan 2023 yılında kaç tane milletvekili çıkacağını bir Avrupa ülkesinin büyükelçisiyle konuştunuz.

ÇAĞATAY KILIÇ DEDİKODUSU YAPTINIZ

Ufak bir dedikodu daha vereyim, Çağatay Kılıç dedikodusu yaptınız. ‘Tayyip Erdoğan, bunu niçin bu ülkeye gönderdi’ diye dedikodusunu yaptınız.

“ALİ BABACAN’I, AHMET DAVUTOĞLU’NU NEREYE OTURTTUĞUNUZU KONUŞTUNUZ”

Birinci cumhurbaşkanı seçilenin 2 yahut 3 yıl gideceğini, akabinde yeni cumhurbaşkanı seçmek zorunda olunduğunu konuştunuz. Daha söyleyeyim, Ukrayna-Rusya Savaşı’nın sonuçlarının Türkiye’nin seçimini nasıl etkileyeceğini değerlendirdiniz. Daha ötesini söyleyeyim, kelamda Millet İttifakı içindeki bütün detayları, Ali Babacan’ı, Ahmet Davutoğlu’nu nereye oturttuğunuzu, HDP’den nasıl oy devşirileceğini…

“ALLAHTAN CHP İÇERİSİNDE DE BU VATANA İHANET EDENLERE KARŞI İÇİ CIZLAYANLAR VAR”

Hiçbir hassasiyetiniz yok. Allahtan bu ülkede CHP içerisinde de bu vatana ihanet edenlere karşı içi cızlayan ve bunları nerede konuşulmuşsa oradan nakleden beşerler var da bunlar bir vesileyle ihaneti vataniye olabilecek bir tabloyu ortaya koyabiliyorlar. Sizin ne demokrasiye ne vatana ne ortaya koyduğunuz masaya hürmetiniz olmadığını, biraz daha konuşurlarsa daha ötesini söyleyerek ortaya koyacağım.”

– “ELBETTE MİLLET KAZANIR”

İdam edilen bir başbakan, dışişleri bakanı, maliye bakanı, mahpusa atılan bir cumhurbaşkanı ve mahpusta öldürülen insanların anısının yaşatıldığı bir müzede bulunduklarını anlatan Soylu, millete teslim olanlar ile Batı’ya teslim olanlar ortasında kıymetli farklılıklar bulunduğunu söyledi.

Soylu, şu tabirleri kullandı:

“Aramızdaki fark şu, biz mevte razıyız, onlar tatlı hayatlarına razılar. Tayyip Erdoğan ile ortalarındaki fark da bu. Tayyip Erdoğan, Allah’a ve millete teslim, onlar Batı’ya teslim. Burada kim kazanır, elbette millet kazanır.

Millet kendine ilişkin cezalandırma taleplerini de Batı’dan daima görmektedir. Buna da bir karşılık vermektedir. 1960’da darbe oldu, korkmadı. 1965’da Adalet Partisini getirdi. 1980’de darbe oldu. Periyodun cumhurbaşkanı çıktı, ‘şu partiye oy vereceksiniz’ dedi, millet zıddını yaptı. Amerika’ya, darbeye baskıya karşı geldi.”

KAYNAK: AA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.