Beşiktaş’ta araba dehşet saçtı: 7 yaralı

Beşiktaş’ta saat 23.00 sıralarında Ulus Mahallesi Akmerkez Yolu üzerinde, Akmerkez’den Levazım istikametine gerçek karşıt istikamete giren 34 J 838 plakalı araba, 34 TFJ 95 plaklı ticari taksiyle baş başa girdi.

Kafa başa çarpışan iki araca, arttan gelen 34 ELJ 838 plakalı aracın çarpmasıyla zincirleme kaza meydana geldi. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ve sıhhat takımları sevk edildi.

Ortalık savaş alanına döndü

Üç aracın karıştığı kazada ortalık adeta savaş alanına döndü. Sıhhat takımları yaralılara araç içinde ve yerde müdahale etti. Kazada üç araçta bulunan ortalarında çocukların da bulunduğu 7 kişi yaralandı. Vatandaşların yardımıyla ambulanslara bindirilen yaralılar etraftaki hastanelere kaldırıldı.


” ‘Araç kullanıcısı navigasyon beni karşıt yola soktu’ dedi”

İHA’nın haberine nazaran kazayı gören Umut Mert, “Yukardan tersten bu araç geliyordu. Taksi de önden geliyordu. Direkt taksiyle çarpıştılar. Baş afaya girdiler. Ondan sonra geriden gelen araç da bunlara çarptı. Yaralılar ortasında iki tane bayan vardı, bir tane çocuk vardı. Araç kullanıcısı zati navigasyon beni zıt yola soktu, dedi. Oradan buraya gelmek imkansız esasen dedim. Nasıl becerdin diye sordum. Sürücünün durumu birazcık daha güzeldi lakin yanındaki bayanın durumu yeterli değildi. Bir bayan ve bir çocuk daha artta oturuyordu, onlara nazaran birazcık daha iyiydi” diye konuştu.

Polis grupları kazanın nedenine ait çalışma başlattı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.