Canan Kaftancıoğlu hakkında soruşturma başlatıldı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret savıyla Canan Kaftancıoğlu hakkında resen soruşturma başlatıldı. Erdoğan’ın avukatları da Kaftancıoğlu hakkında cürüm duyurusunda bulundu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Canan Kaftancıoğlu’nun İstanbul Planlama Ajansı merkezinde 12 Ağustos’ta gerçekleşen toplantıda yaptığı konuşmada “Cumhurbaşkanına hakaret” kabahati kapsamında kalan tabirler olduğu iddiasıyla resen soruşturma başlattı.

ERDOĞAN’IN AVUKATLARI DA CÜRÜM DUYURUSUNDA BULUNDU

Öte yandan, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatları da  Cumhurbaşkanı hakkında küçük düşürücü sözler kullandığı savıyla Kaftancıoğlu hakkında cürüm duyurusunda bulundu.

“KİŞİLİK HAKLARI İHLAL EDİLDİ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatları aracılığıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına sunulan kabahat duyurusu dilekçesinde, Kaftancıoğlu’nun 12 Ağustos’taki toplantıda yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik küçük düşürücü, aşağılayıcı ve hukuk sistemi tarafından hiçbir formda kabul edilemeyecek bir üslup ile yüz kızartıcı tabirler kullanmak suretiyle onur, onur ve haysiyetini zedelediği ve ağır hakaretler ile kişilik haklarını ihlal ettiği argüman edildi.

Dilekçede, “Şüpheli hiçbir ahlaki ve toplumsal kıymetle bağdaşmayacak haldeki sözlerle müvekkilime alenen hakaret etmiş ve bu hakaretleri basın yoluyla yapması sebebiyle hatanın nitelikli hali sübut bulmuştur.” sözüne yer verilerek, “Cumhurbaşkanına alenen hakaret” kabahatinden cezalandırılması istendi. (AA)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.