Çavuşoğlu’ndan CHP’li Tanal’a randevu yanıtı

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Meclis Avrupa Ülkelerinde Yükselen Irkçılık ve İslamofobi İnceleme ve Araştırma Alt Komisyonu üyelerine Paris Ulusal Meclis yetkililerinin randevu vermediğini iddia etti. Tanal’ın bu iddialarına cevap, gezideki diğer isim olan komisyon başkanı Hakan Çavuşoğlu’ndan geldi. Açıklamasını sosyal medya hesabından yapan CHP’li Tanal, Paris ziyaretinde Ulusal Meclis yetkililerinin resmi heyete randevu vermediğini iddia etti. Komisyon başkanı Hakan Çavuşoğlu, Tanal’ın iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirtti. Çavuşoğlu, komisyon çalışmaları çerçevesinde senato dostluk grubu üyeleriyle Paris Büyükelçiliği’nde bir araya geldiklerini hatırlattı.

Çavuşoğlu yurt dışı programının doğru olmayan beyanlarla gölgelenmemesi gerektiğini belirterek, CHP’li Tanal’a “Acaba siz başka bir programda mıydınız? Meclisimizin de ülkemizin de itibarı yücedir” diye seslendi.

Komisyon başkanı Çavuşoğlu, gerçekleştirdiği görüşmeden bir kareyi de sosyal medya hesabından “Kuyruklu yalan, bu fotoğraf size armağan olsun” diye paylaştı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.