Ceyhun Eriş: Fenerbahçe en medyatik kulüp

Galatasaray altyapısından yetişti. Oradan ayrılıp Anadolu ekiplerinde oynadıktan sonra Fenerbahçe’ye geldi.

Sar- lacivertlilerin 6-0’lık Galatasaray zaferinde 5. golü ağlara gönderen isim oldu. Ortega ile yaşadığı polemik ile hafızalara kazındı.

“Fenerbahçeli bir aile…”

Fenerbahçe sonrası bir başka büyük Trabzonspor’da da forma giydi. 32 yaşında A Ulusal olmayı başaran Ceyhun Eriş, ‘Maskesiz Söyleşiler’e konuk oldu.

Fenerbahçeli olmasına karşın Galatasaray altyapısında oynaması sorulan Eriş, “O çok enteresan bir öyküdür. Merhum babam uygun bir Fenerbahçeliydi. Beni Fenerbahçe’ye götürmek istiyordu. Ancak biz Zeytinburnu’nda oturuyorduk. Sene 1987 idi. Bir de Kadıköy çok uzak tabi…Beni her gün oraya götürüp getirmesi meşakkatli olacaktı. En yakın yer Florya idi. Kıymetli olan benim bir biçimde alana inmemdi. Evet, Fenerbahçeliydim lakin Galatasaray’ın altyapısında oynamak keyifliydi. Gayem futbola bir yerden başlamaktı. Galatasaray’da eğitim aldığım için gurur duyuyorum. Orada A Takım’a kadar çıkmayı başardım.” dedi.

“Fenerbahçe daha medyatik”

“Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor’da forma giydiniz. Hangi kulüpte oynarken kendinizi daha tanınan hissediyordunuz?” sorusuna da cevap veren eski futbolcu, “Bu çok sıkıntı bir soru. Zira her kulübün kitlesi farklı. Hem sayısal hem de ekiplerine bakışları, takviyeleri açısından…Ama şunu kimse inkar edemez; Fenerbahçe, öbür kulüplerden daha medyatik. Bunu istediğiniz medya sorumlusuna sorabilirsiniz. Evet Galatasaray’ı, Beşiktaş’ı ve Trabzonspor’u yadsıyamayız. Ancak Fenerbahçe’nin küçük adım bile olsa bir farkı var. Bunu herkes çok net bir biçimde söyleyebilir. Yalnızca Fenerbahçe ve Galatasaray’da forma giyenler değil; oynamayanlar da, dışarıdan objektif bakanlar da bunu söyler.” sözlerini kullandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.