CHP: Kaftacıoğlu kararı yok kararındadır

CHP, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Canan Kaftancıoğlu’nun siyasi parti üyeliğini düşürmesi kararına reaksiyon gösterdi.

Yargıtay tarafından CHP’ye gönderilen yazıda Kaftancıoğlu’yla ilgili olarak “Cumhurbaşkanına hakaret cürmünün Siyasi Partiler Kanunu’nun 11 hususu kapsamında siyasi parti üyeliğine mani oluşturacak cinsten bulunduğu anlaşıldığından, ilgilinin siyasi parti üyeliğinden ve parti organlarındaki misyonları sonlandırılarak sicil kaydı silinmiştir” sözü yer aldı.

Yargıtayın kararı sonrasında CHP’den yapılan yazılı açıklamada, İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu’nun siyasi parti üyeliğinin sonlandırılmasına ait olarak, “Siyasi parti üyeliğinin sonlandırıldığına’ ait yazısı bizim için siyaseten yok hükmündedir” vurgusu yapıldı.

CHP’den yapılan yazılı açıklamada şu tabirlere yer verildi:

“Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Genel Merkezimize, İstanbul Vilayet Liderimiz Canan Kaftancıoğlu’nun ‘Siyasi parti üyeliğinin sonlandırıldığını’ bir yazı ile bildirmiştir. Cumhuriyet Halk Partisi, hukuk ofislerinde değil bir ulusun özgürlük ve tam bağımsızlık gayesiyle, Kuvayi Ulusala ruhuyla savaş meydanlarında kurulmuş bir partidir. Cumhuriyet Halk Partisi gönül bağını, Kurtuluş Savaşımızdan, toplumsal adaletten, emek çabasından alan bir partidir. Cumhuriyet Halk Partisi, üye formu doldurularak katılınan bir siyasi partiden çok, gönül bağıyla dahil olunan bir siyasi gayrettir. Cumhuriyet Halk Partisi gönül bağı, yalnızca bir resmi üyelik değildir. Canan Kaftancıoğlu, partimize gönül bağı ile bağlı üyesi, bir gayret neferi ve seçilmiş Vilayet liderimizdir, fiilen vilayet başkanlığı misyonunu sürdürecektir.” (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.