CHP’li Gamze Akkuş İlgezdi’den Covid-19 reaksiyonu: ‘İktidar ve bakanlık yetkilileri tüm Covid vefatlarından sorumludur!’

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, bugün yaptığı yazılı açıklamada, Covid-19 olaylarındaki artışa dikkat çekti.

İlgezdi, şunları kaydetti:

“BÖYLE GİDERSE SONBAHARDA BU İŞİN ÖNÜNÜ ALAMAYIZ”

Gece müzik yasağı dışında tüm Covid-19 tedbirleri kalktı. Yeni varyantın bulaşıcılığı nedeniyle maskesiz, aralıksız hayat, Covid-19 olaylarını patlattı. Mayıs sonuna nazaran, olay sayımız yüzde bin 448 arttı. Maalesef bu artış tablosu, yarını bize gösteriyor. Derhal değerlerin geri gelmesi lazım.

Böyle giderse sonbaharda bu işin önünü alamayız. Bakanlık, tedbir almak yerine, alınmayan kıymetlerin bedelini yurttaşlarımız canıyla ödüyor, salgını seyrediyor. Bu türlü bir salgın idaresi olamaz.

“ÖNLEM ALMAYAN İKTİDAR VE BAKANLIK YETKİLİLERİ, TÜM COVİD ÖLÜMLERİNİN SORUMLUSUDUR”

Baştan beri, tedbirlerin çok süratli kaldırıldığını vurguluyoruz. Üç gün üst üste olay sayısı binin altına inince toplu taşımada bile maske mecburiliği kaldırılmıştı. 30 Mayıs’tan beri haftalık olarak açıklanan bilgilerde günlük ortalama daima binin üzerinde. Hatta son hafta, günlük ortalama neredeyse 17 bin. Bakanlık hala neyi bekliyor? Alınmayan kıymetlerin bedelini yurttaşlarımız canıyla ödüyor.

Mart 2020’den beri Covid-19 pandemisi ile uğraş veriyoruz. Artık salgını biliyoruz. Ancak bakanlık, artan hadiselere karşı hiçbir şey yokmuş üzere davranmaya ve süreci yeniden kaosa sürüklemeye devam ediyor. Buradan tekrar uyarıyorum. Tedbir almayan iktidar ve bakanlık yetkilileri, tüm Covid ölümlerinin sorumlusudur.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.