Cüneyt Arkın’ın vasiyeti: Anne babamın yanına gömün

Usta oyuncu Cüneyt Arkın dün gece saatlerinde rahatsızlanarak Beşiktaş, Ulus’ta bulunan özel bir hastaneye kaldırıldı. 85 yaşındaki oyuncu, hastanede hayatını kaybetti. Arkın’ın vefatının akabinde vasiyeti ortaya çıktı.

Cüneyt Arkın, daha evvel Bilal Özcan’ın ‘Laf Aramızda’ programına katılmış, sohbet esnasında vasiyetini açıklamıştı. Kazandığı paralarla hiç yatırım yapmadığını söyleyen Arkın, “Biz paranın da şöhretin de değerini bilmedik. Bir dükkan, bir şey yapmadık. Bilmiyorum çok uzun yaşarsam sefalet içinde kalabilirim, ölebilirim. Ya çalışacaksın ya bir yerden para gelecek. Yalnız benim bir huyum vardır babamdan kalma, ‘3 kuruş kazanırsan bir kuruşunu biriktireceksin’ kaygısı. Biriktirdim. Lakin bir yatırım yapmadık, akıllılık yapmadık. Hazır para ne kadar dayanır ki. Yeterli ki biriktirmişim, yeterli ki. Levent’te oturduğum meskene güveniyordum. Onu sattığım vakit karı koca başımızı sokacağımız bir ufak yerimiz olabilirdi” dedi.

‘ATIM HASRETİM’İN YANINA GÖMÜLMEK İSTEMİŞTİM’

Vasiyetiyle ilgili de konuşan Arkın, “Atım Hasretim’in yanına gömülmek istemiştim. Lakin sonra çok yanlış anlaşılır diye korktum. ‘Beni, anne babamın yanına gömün’ dedim” diye konuşmuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.