Diyarbakır’da çocuklar yeniden girilmesi yasak havuzda serinledi

Türkiye’nin bir yanında çok yapışlar sele neden olurken öteki yanında sıcaklar kavuruyor…

Diyarbakır’da hava sıcaklığının 40 dereceye ulaşmasıyla vatandaşlar soluğu gölgelik alanlarda, sur tabanlarında ve parklarda aldı.

Çocuklar süs havuzunda serinliyor

DHA’nın haberine nazaran bayram tatilindeki çocukların da kimi ebeveynleriyle kimi arkadaşlarıyla, yasak olmasına karşın kentin sembollerinden biri olan Sur ilçesinde bulunan Anzele Parkı’na gelerek içerisindeki süs havuzunda serinledi.

Ebeveynleri de havuz kenarında bulunan ağaçların gölgesinde oturarak çocuklarını izledi.

Meteoroloji 15. Bölge Müdürlüğü bilgilerine nazaran hava sıcaklığının 1 ile 2 derece artarak mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği varsayım edilirken, uzmanlar bilhassa öğle saatlerinde dışarı çıkılmaması gerektiğini söz ederek, güneş çarpmasına karşı ihtarda bulundu.

“Ya Dicle’de boğulacağız ya burada yüzeceğiz”

Yüzmek için süs havuzundan öteki bir seçeneklerinin olmadığını belirten çocuklardan İshak Salih Vart, “Bizim Diyarbakır’da denizimiz yok. İki seçeneğimiz var; ya Dicle Nehri’ne girerek boğulacağız ya da Anzele’ye gelip burada yüzeceğiz” diye konuştu.

Kayapınar ilçesinden serinlemek için süs havuzuna gelen Menderes Salihoğlu da, “İlk kere buraya geliyorum. Çok güzelmiş” tabirlerini kullandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.