Dünya tenisinin 12 numarası eşcinsel olduğunu açıkladı

Dünya tenisinin 12 numarası olan Kasatkina, Rus blogger Vitya Kravçenko’ya verdiği söyleşide bir kadınla ilişkisi olduğunu ve artık cinsel yönelimi gizli tutmayı imkansız olduğunu söyledi. Şu anda Rusya’da yaşamayan Kasatkina, Instagram hesabında kız arkadaşı artistik patinajcı Natalia Zabiiako ile fotoğrafını da paylaştı.

25 yaşındaki tenis yıldızı Rusya’da LBGTİ+ bireylere yönelik kısıtlamalara değinirken, “Rusya’da birçok konu tabu kabul ediliyor. Bir insanın eşcinsel olmak istediği ve eşcinsele dönüştüğü düşüncesi çok saçma. Bence bu dünyada heteroseksüel olmaktan daha kolay bir şey yok” dedi.

Barselona’da yapılan söyleşide Kasatkina, Rusya’da kız arkadaşının elini tutmasının mümkün olmadığını söylerken, “Bunu gizli tutarak yaşamak imkansız. Çok zor ve anlamsız. Kendinizle barış içinde yaşayabilmek önemli olan tek şey, onun dışında herkesi s.keyim” dedi.

Rusya’da 2013’ye yürürlüğe giren “gey propaganda yasası”, ülkede LGBTİ+ sembollerinin kullanımını ve Onur Yürüyüşleri’ni engellemek için kullanıldı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.