Erzurum’da 4 ayda 131 marka üretildi

TÜRKPATENT’in açıkladığı datalara nazaran, Erzurum’dan nisan ayında 39, bu yılın birinci 4 ayında ise 131 marka müracaatının yapıldı.

Erzurum marka müracaat sayısı yüksekliği bazında ülke vilayetleri sıralamasında 41, Bölge vilayetleri sıralamasında ise Malatya ve Elazığ’ın akabinde 3’üncü sırayı aldı.

İHA’nın haberine nazaran, TÜRKPATENT nisan ayı vilayetler marka müracaat dağılımını paylaştı. Erzurum’dan Nisan ayında 39, bu yılın birinci 4 ayında ise 131 marka müracaatının yapıldığı bildirildi.

En fazla marka müracaatında İstanbul önde

Erzurum marka başvurusu vilayetler sıralamasında 41’inci oldu. Ülkede marka müracaatının en yüksek olduğu 45 vilayet, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Konya, Gaziantep, Kocaeli, Adana, Muğla, Mersin, Kayseri, Denizli, Hatay, Balıkesir, Eskişehir, Sakarya, Samsun, Aydın, Manisa, Tekirdağ, Diyarbakır, Şanlıurfa, Afyon, Kahramanmaraş, Trabzon, Çanakkale, Malatya, Isparta, Mardin, Rize, Ordu, Sivas, Elazığ, Niğde, Nevşehir, Çorum, Düzce, Kütahya, Yalova, Erzurum, Edirne, Kırklareli, Karaman, Aksaray olarak açıklandı.

Doğu Anadolu Bölgesi marka müracaatları

TÜRKPATENT bilgilerine nazaran, yılın birinci iki ayında Erzurum’un da içinde bulunduğu Doğu Anadolu Bölgesi vilayetleri, Malatya’dan 218, Elazığ’dan 166, Erzurum’dan 131, Van’dan 91, Ağrı’dan 43, Erzincan’dan 49, Kars’tan 39, Bitlis’ten 34, Muş’tan 26, Bingöl’den 34, Iğdır’dan 21, Ardahan’dan 28, Hakkari’den 13, Tunceli’den 19 marka başvurusu kaydedildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.