Fenerbahçe’den ‘TFF’ye dava’ açıklaması: Reddi hakim talebi reddedildi

Fenerbahçe Kulübü resmi internet sitesinden yaptığı açıklamayla, 3 Temmuz sürecine dair Türkiye Futbol Federasyonu’na açılan davada mahkemenin TFF’nin yaptığı reddi hakim itirazını reddettiğini duyurdu.

Fenerbahçe’den yapılan açıklama şöyle:

“3 Temmuz Kumpası’nın mağduru Kulübümüzün, Türkiye Futbol Federasyonu’na karşı açtığı tazminat davasının ön inceleme duruşması bugün görülmüştür. Bu duruşmada, mahkeme tarafından öncelikle, davalı TFF’nin 2. sefer yapmış olduğu reddi hakim talebi, “bu talebin yargılamayı geciktirme hedefi taşıdığı” gerekçesiyle geri çevrilmiştir.

Önemle belirtmek isteriz ki ön inceleme duruşmasında ayrıyeten davalı TFF’nin kelam konusu davanın genel mahkemelerde açılamayacağı ve huzurdaki uyuşmazlığın fakat tahkim nezdinde çözümlenebileceği tarafındaki itirazı reddedilmiştir.

Mahkemenin bu orta kararı ile birlikte davada hukuken son derece kıymetli bir etap kaydedilmiş olduğunu tüm taraftarımıza duyurmak isteriz.

Dosyanın bir sonraki duruşmasının 6 Aralık 2022 tarihinde saat 11.00’de yapılmasına karar verilmiştir.

Fenerbahçemize karşı yapılan haksızlıkların sonuna kadar karşısında ve takipçisi olacağımızı, hukuk gayretimizi tüm kararlığımızla sürdüreceğimizi topluluğumuzun ve kamuoyunun dikkatine sunarız.” (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.