Fenerbahçe’nin yeni transferi Bruma, Jorge Jesus’a övgüler yağdırdı!

Fenerbahçe’nin kiralık olarak takımına kattığı Armindo Bruma, kulüp televizyonuna açıklamalarda bulundu. İşte Bruma’nın açıklamaları…

“Kendimi yeterli ve keyifli hissediyorum. Fenerbahçe üzere büyük bir kadroya geldim. Sıkı biçimde çalışıyoruz. Zira, bu sene gerçekleştirmemiz gereken çok maksat var.”

“Çok güzel bir biçimde karşılandım. Daha evvel Türkiye’de oynadım. Ekip arkadaşlarımın kimilerini tanıyordum. Artık çok ağır ve güzel formda çalışmalıyız. Yılın bu devri kolay değil alışılmış ki fakat elimizden geleni yapıp çalışıyoruz.”

“ÇOK GÜZEL BİR DÖNEM GEÇİRECEĞİZ”

“Jorge Jesus, dünyaca bilinen çok büyük bir teknik yönetici. Onu herkes tanıyor. Çalışmayı çok seven biri. Vakit vermek lazım. Kulübe, oyunculara ve ülkeye alışması gerekecek. Hiç kuşku yok ki, alıştıktan sonra çok hoş bir dönem geçireceğiz.”

“Sezonun bu evresinde idmanlarda ağır çalışmak çok olağan. Oyuncular olarak tatilden yeni çıktık. Vakit zaman zorlansak da buna adapte olup daha uygun çalışacağız.”

“Ben çok fazla vaatte bulunmayı seven biri değilim. Alanda oynamayı ve oynadığım futboldan keyif almaya çalışan biriyim. Fenerbahçe çok büyük bir kulüp, çok büyük amaçları var. Ben de bu maksatlara ulaşmasına yardımcı olmak için buradayım. Amaçlarımıza ulaşmak istiyoruz. En değerlisi bu. Grup olursak gerisi gelir ve taraftarları çok memnun ederiz.”

“FORMA REKABETİ F.BAHÇE LEHİNE”

Forma rekabeti? “Bunun çok yeterli olduğunu düşünüyorum. Fenerbahçe daha da fazla oyuncu alırsa gruptaki forma rekabetini daha da arttıracağını düşünüyorum. Zira sizin durumunuzda en az sizin kadar diğer bir oyuncu olduğu vakit bu sizi daha fazla çalışmaya, daha fazla istemeye ve daha fazla disiplinli olmaya iter. Bunun da kulübe yararı olacağını düşünüyorum.  Forma rekabetinin her vakit kulüp lehine olduğunu düşünüyorum.”

Oyun tarzı? “Benim stilimi herkesin bildiğini düşünüyorum. Top sürmeyi, gol atmayı, asist yapmayı, grubuma gol bölgesinde yardım etmeyi seven bir oyuncuyum. Herkes burada az çok üslubumu biliyor. Şayet İlah da isterse bu sene işler istediğimiz üzere gidecek diye umuyorum. Demin de belirtmiş olduğum üzere kıymetli olan ekip halinde oynayabilmek. Aslında grup olarak birlikte oynamayı başarabilirsek ferdi performans da artacaktır.”

Futbola başlama öyküsü? “Futbol oynamayı çok seven bir çocuktum. Sokakta arkadaşlarımla daima futbol oynuyordum. Sonrasında futbol okuluna gittim ve orada futbola dair daha çok şey öğrendim. Portekiz’de de mesleğime başladım. Büyük ağabeyim de futbol oynuyordu.”

“ŞÜKÜRLER OLSUN BURADAYIM”

“Arkadaşlarıma her vakit diyorum, ‘Türkiye ligi çok uygun bir lig. Taraftarlar şahane, stadyumlar çok hoş. Türkiye’deki oynadığım futbol sayesinde Almanya’ya transferimi gerçekleştirmiştim. Mesleğimde Türkiye Ligi’nde bu türlü büyük bir adım attım, minnettarım. Burada kendimi konutumda hissediyorum.’ Burada kendimi konutumda hissetmemin sebebi, beşerler beni seviyor. Ben bu ülkeyi seviyorum. Grup arkadaşlarım bana yardımcı oluyor. Burada kendimi konutumda üzere hissediyorum. Türkiye Ligi’nde taraftarların futbola olan ilgisi, futbolcuların da mesleklerine karşı daha fazla motivasyon ve tutku yaşamasını sağlıyor. Hele Fenerbahçe üzere büyük bir grupta, mükemmel taraftarların olduğu bir kadroda oynuyorsanız bu nitekim büyük bir motivasyon kaynağı. Şükürler olsun ki buradayım. Burada oynadığım futbolun keyfini almak istiyorum. Belirtmiş olduğum üzere amaçlarımıza ulaşmamız için çok fazla çalışmamız gerekiyor.”

“ADIM ADIM DÜŞÜNMELİYİZ”

Dinamo Kiev maçı? “Adım adım düşünmemiz gerekiyor. Şu anda dönem öncesi hazırlık devrindeyiz. Önümüzdeki birinci oynayacağımız resmi karşılaşma Dinamo Kiev maçı. Dönem öncesi kampını en düzgün biçimde kıymetlendirmemiz lazım. Daha sonraki odağımız Dinamo Kiev maçı olacak. Bütün odağımız o maçta olacak. Kıymetli olan ekibin Şampiyonlar Ligi’nde yer alabilmesi. Fenerbahçe, Şampiyonlar Ligi’nde yer almak istiyor ve bu hem kadro hem oyuncular hem de taraftarlar için çok kıymetli. Birlikte çalışırsak bunu başarabileceğimizi düşünüyorum.”

“ŞAMPİYONLAR LİGİ’NE DÖNMELİYİZ”

“Her oyuncu Şampiyonlar Ligi’nde yer almak ister. Bu hem kulüp hem futbolcular hem de taraftarlar için büyük bir motivasyon. Fenerbahçe’nin tekrardan Şampiyonlar Ligi’ne geri dönmesi gerekiyor. Taraftarların tekrardan memnun olmaya geri dönmesi gerekiyor. Biz de bunun için çalışıyoruz. Maç maç düşünmemiz gerekiyor. Uzun bir dönem olacak ancak çok çalışacağız,”

“EVİNMDE HİSSEDİYORUM”

“Buraya geleli çok olmadı. Grupta İspanyolca, Portekizce konuşan futbolcular var. Neredeyse herkes İngilizce biliyor, ben de birazcık Türkçe anlayabiliyorum. Bu yüzden de kendimi konutumda üzere hissediyorum. Bunun keyfini çıkarmak ve taraftarlarımızı memnun etmek istiyorum. İnşallah bu sene amaçlarımıza ulaşacağız.” formundaki açıklamasıyla dikkat çeken kanat oyuncusu, ekipte Türkçe konuştuğu isimlere dairse, “Yavaş yavaş adapte olmam gerekiyor. Birazcık Türkçe konuşuyorum, anlayabiliyorum da. Yavaş yavaş vakitle oturacaktır.”

Bruma’ kıssası, “Bu aslında babamın takmış olduğu bir isim. Beni küçükken o denli çağırırdı. Onun en yakın arkadaşının ismi Bruma’ydı, o da bu ismi çok sevdiğim için beni konutta o formda çağırırdı, okulda da beni o formda çağırırlardı. Çoklukla küçüklüğümden beri çağrıldığım isim bu.”

“Ben, arkadaşlarına çok bağlı biriyim. Onları eğlendirmek, güldürmek sahiden çok hoşuma gidiyor. Şakalaşmak, keyifli olmak ve insanları memnun etmek hoşuma gidiyor. Ailemle geçirmiş olduğum vakit çok hoşuma gidiyor. Aileme ve arkadaşlarıma bağlı biriyim.”

“Stada giderken dua ederim, Tanrı’ya şükredeyim. Birebir formda stada giderken müzik dinlemeyi seviyorum ve futbolcuları motive ettiğini düşünüyorum.” 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.