Güven timlerinin suçüstü yakalama anları kamerada

Sokakta, pazarda, otogarda ve toplu taşıma duraklarında. Kimse fark etmese de risk analiz çalışması yapıyorlar. Olaylara anında müdahale ediyorlar.

İstanbul genelinde görev yapan güven timlerinin hedefinde yankesiciliği adeta meslek haline getiren şüpheliler ve uyuşturucu kuryeleri vardı.

O ani müdahalelerden birinin adresi de Fatih’ti. Sokakta risk analiz çalışması yapan güven timleri,, bir şüpheliyi takibe aldı. Bir kadının cep telefonunu çalmaya kalkıştığı sırada harekete geçildi ve o şüpheli kıskıvrak yakalandı.

Yoğunluğun fazla olduğu saatlerde tramvayda görev yapan polis memuru, bir yolcunun cüzdanını çalan yankesiciyi daha belirledi. Hemen durakta görev yapan meslektaşlarına bilgi verdi. Tramvaydan inen o yankesici de hemen yakalandı.

Fatih’te bir turisti hedef alan bir diğer şüpheli, vitrinleri inceleyen kadının cüzdanını çaldı. Ancak o da fazla uzağa kaçamadı.

15 Temmuz Otogarında ise şüpheli görünen bir yolcunun üstü ve çantası arandı. Meyve suyu kutularına gizlenen çok sayıda uyuşturucu madde ele geçirildi.

Gözaltına alınan şüpheliler işlemleri yapılmak üzere emniyete götürüldü. Güven timlerinin çalışmaları ise sürüyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.