GÜZEL Parti’den Anlat İstanbul projesi: En büyük sorun iktisat

İYİ Parti İstanbul Vilayet Başkanlığı’nın 12 Şubat’ta başlattığı ‘Anlat İstanbul’ projesi 25 Haziran’da tamamlandı. GÜZEL Parti proje raporunu İstanbul’da düzenlediği programda açıkladı.

Genel lider yardımcıları, genel yönetim heyeti üyeleri ve kurucular heyeti üyelerin de dahil olduğu YETERLİ Parti İstanbul Vilayet Başkanlığı her hafta cuma ve cumartesi günleri oluşturduğu 400 kişilik bir grup ile İstanbul’un 39 ilçesinde 963 mahallesinde toplam 38 bin 688 esnaf, 44 bin 724 kişi, 467 sivil toplum kuruluşu, 314 muhtar ve 339 kanaat lideri ile temas kurdu.

Raporda sıkıntılara dair modeller de farklı ayrı belirlendi. Rapora nazaran İstanbul’un en önemli sıkıntıları:

“????Aydınlatma/Elektrik,
????Ulaşım/Trafik,
????Otopark,
????Kentsel Dönüşüm/İmar,
????Park Bahçe/Yol Bakım,
????Sığınmacı,
????Eğitim/Okul,
????Ekonomi,
????Tarım,
????Uyuşturucu,
????Belediye,
????Yurt/Barınma,
????Güvenlik,
????İşsizlik ve diğer” olarak belirlendi

İYİ Parti İstanbul Vilayet Lideri Buğra Kavuncu yaptığı kıymetlendirme konuşmasında, “Amacımız mümkün oluğu kadar fazla insanımıza ulaşmaktı. Böylelikle alana çıktık. Çalışmamızı verimli hale getirebilmek için bir yazılım geliştirdik. Bunu ‘Anlat İstanbul’ çalışmamıza uyarladık. Dokunduğumuz segmentleri sınıflandırdık. Olumlu ya da olumsuz duyduklarımızı buraya ekledik. 84 bin 500 bireye dokunduk. Bunların hepsini yazılımın içine ekleyip kayıt altına aldık. 38 bin 688 esnaf, 44 bin 724 vatandaş, 467 STK, 314 muhtar, 339 kanaat başkanı ile temas kurduk. Bir de kayıt altına almadıklarımız var. Bir kahvehanede yüzlerce şahısla konuştuk. 150 bin ile 200 bin şahsa ulaştık. Onların ailelerine bizim konuştuklarınızı anlatmıştır. Bunu da hesaba katarsak 750 ile 1 milyon ortasında beşere YETERLİ Parti’nin varlığını hissettirdik ”dedi.

‘ENFLASYON İNSANLARI PERİŞAN ETTİ’

“İstanbul’un en büyük problemlerinin başında, tartışmasız bir halde birinci sırada iktisat ikinci sırada sığınmacı, üçüncü sırada işsizlik geliyor” diyen Buğra, şunları söyledi: “Enflasyon insanları perişan etti. Kira farklı bir problem. Bugün orta ve üst gelirliler de önemli sorun yaşıyor. Beşerler hayat standartlarını değiştirdi. Vatandaştan birinci duyduğumuz mevzu sığınmacı sorunu. Vatandaşlar, AK Parti milletvekilleri nerede göremiyoruz diye soruyor. Onları da bize gönderin diyor. AKP de bir çalışma yapacak. Birtakım ilçeleri önereceğiz. Hatta hiç yorulmasınlar bizde yapılmışı var. Kendisine teslim ederiz. TBMM’den bir an evvel erken seçim kararı çıkarsın en düzgün faaliyet o olur.”

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, burada yaptığı konuşmada, “Şimdi gözlerimizi kapatalım. ÂLÂ Parti kurulmamış olsaydı biz bugün ne konuşmuş olurduk. Her türkü iftira, hakaret, iğrençliğe maruz kaldık. Parlamenter sisteme geçişe dair rastgele bir cümle sarfedilebilecek miydi? Millet İttifakı diye diğer bir tertip olacak mıydı?” sözlerini kullandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.