Irak, Suriye ve Lübnan tezkereleri görüşülecek

Irak, Suriye ve Lübnan tezkereleri görüşülecek

Irak, Suriye ve Lübnan tezkereleri, 2022 bütçesinin komisyon mesaisi ve grup toplantıları… Meclis’in gündemi bu hafta da yoğun.

TEZKERELER GENEL KURUL GÜNDEMİNDE

Meclis Genel Kurulu salı günü toplanacak. Gündemde ise Irak, Suriye ve Lübnan olmak üzere iki yurt dışına asker gönderme tezkeresinin süresinin uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresi olacak. Tezkereler hakkında muhalefetin tutumu merak ediliyor. İYİ Parti Genel Başkanı Merak Akşener olumlu kanaat belirtse de CHP’nin tutumu netleşmiş değil. CHP tutumunu pazartesi günü netleştirecek. Genel Kurul’da salı günü gerçekleşecek görüşmelerin iktidar ile muhalefet arasında tartışmalara neden olması bekleniyor.

KOMİSYONDA BÜTÇE MARATONU

Meclis’te bütçe maratonu da başladı. Plan ve Bütçe Komisyonu’nda bütçenin geneli ile Sayıştay raporları müzakere edilecek. Bu hafta kurumlar ve bakanlıkların bütçeleri de komisyonda görüşülmeye başlanacak. Öte yandan Meclis Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu’nda MASAK sunum yapacak.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ÇARŞAMBA GÜNÜ KONUŞACAK

Bu hafta Meclis’te grup toplantıları da düzenlenecek. Liderler mesajlarını grup kürsüsünden verecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan çarşamba günü gerçekleşecek grup toplantısında partisinin milletvekillerine seslenecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir