İstanbul’da, çakarlı ve geçersiz Meclis kartlı silah kaçakçısı yakalandı

İstanbul’da, cürüm örgütlerine silah temini yaptığı belirlenen şüpheliler, Vilayet Emniyet Müdürlüğü Organize Cürümlerle Gayret Şube Müdürlüğü gruplarını harekete geçirdi.

Bağcılar ve Kadıköy’de, şüphelilere yönelik operasyon düzenlendi. DHA’nın haberine nazaran; 27 Temmuz günü Bağcılar’da gerçekleştirilen operasyonda, M.Y. ve E.B. gözaltına alındı.

Evden cephane çıktı

E.B. isimli şüphelinin kuryelik yaptığı, M.Y. isimli şüphelinin de dağıtımını yapmak üzere teslim aldığı esnada yakalandığı belirtildi. Şüphelilerin adresinde yapılan aramada, 68 adet kurusıkıdan ateşli silaha çevrilmiş seri atış yapabilme özelliğine sahip ruhsatsız otomatik tabanca ve 68 adet şarjör ele geçirildi.

Polis üzere davrandı çakarlı araç kullandı

29 Temmuz günü ise takımlar Kadıköy’e düzenlenen operasyonda ise hata örgütlerine uzun namlulu otomatik tüfek temin ettiği tespit edilen C.C. isimli kuşkulu yakalandı. C.C.’nin kendisine polis süsü vererek çakarlı araç kullandığı ve geçersiz Meclis kartı kullandığı tespit edildi.

Ele geçirilenler

Yurt dışından getirdiği modüllerle meskenini silah atölyesine çevirdiği belirlenen C.C.’nin konutunda ve aracında yapılan aramada ele geçirilenler ise şöyle:

5 adet uzun namlulu otomatik tüfek, tabanca, 7 adet av tüfeği, kurusıkı tabanca, bin 658 adet fişek, 2 bin 500 adet av tüfeği fişeği, 2 adet balistik yelek, 4 adet atak yeleği, seyyar zirve lambası ve siren tertibatı, 3 adet kısa ve uzun namlulu silahlara ilişkin susturucu, 5 adet piyade tüfeklerine ilişkin olduğu bedellendirilen tüfek namlusu, 13 adet otomatik tüfeklere ilişkin olduğu bedellendirilen tüfek gövdesi, 19 adet otomatik tüfeğe ilişkin olduğu bedellendirilen dipçik, 31 adet tüfek kabzası, tabanca namlusu, 4 adet otomatik tüfeklere monte edilebilen dürbün, 10 adet otomatik tüfeklere monte edilebilen reddot, tabancalara monte edilebilen lazer, 2 adet muşta, 25 adet uzun namlulu tüfek şarjörü, 20 adet tabanca şarjörü, 9 adet av tüfeği şarjörü, silah üretiminde kullanılan çok sayıda kısa ve uzun namlulu silahlara ilişkin tüfek sistemi ve iğne ve namlu müdafaa modülleri.

M.Y, E.B. ve C.C. isimli 3 kuşkulu, sevk edildikleri isimli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.