İstanbul’da düzmece alkol operasyonu: 7 gözaltı

İstanbul’da, geçersiz alkol üretenlere yönelik operasyonlar aralıksız bir formda devam ediyor…

7 şüphelinin yüklü ölçüde geçersiz alkol imal ederek piyasaya süreceği bilgisini alan İstanbul Vilayet Jandarma Komutanlığı takımları harekete geçti.

İstihbari çalışmalar ve fiziki takip sonucunda, şüphelilerin kimlik bilgileri ve faaliyet gösterdikleri adres belirlendi.

İHA’nın haberine nazaran, uydurma alkolün üretildiği tüm adresler ve dağıtım ağları da tespit edildi. Esenyurt, Sultangazi, Fatih ve Bağcılar ilçelerinde, tespit edilen adreslerde jandarma grupları tarafından eş vakitli şafak operasyonu düzenlendi. Baskın sonucunda 7 kuşkulu gözaltına alındı.

Ele geçirilenler

Aramalarda 15 ton etil alkol, 150 litre rakı esansı, 100 litre viski esansı, 100 litre votka esansı, 120 bin adet içki şişesi jenerasyonu, 150 bin adet içki şişesi etiketi, 355 bin adet kapak, 1 adet damıtma kazanı, 2 adet plastik tank, 6 adet alkolmetre, 307 bin geçersiz TAPDK Bandrolü ve örgütün dağıtım ağında kullandıkları 3 araç ele geçirildi.

2 buçuk milyon liralık düzenek

Gerçeğe yakın şişeleme Uydurma alkol üreticileri, gerçeğe yakın halde şişeleme yapmak için bandrol, inhisar, TAPDK Bandrolü ve yurtdışı eserleri de kullanılan uydurma bandrollerden de kullandıkları görülürken, şişeleme kapakların da gerçeğiyle birebir tıpkı formda üretildiği tespit edildi. Şüphelilerin söz süreçlerinin devam ettiği öğrenildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.