İstanbul’da maganda kabusu: Anne ve kızın bulunduğu araca çarpıp kaçtı

İstanbul’da geçen çarşamba günü saat 23.00 sıralarında seyir halinde olan Ebru Civak, kızı Rabia Parıltı Civak ile birlikte arabasıyla Tuzla’daki konutlarına giderken, plakasız bir pikap şoförü, arabalarına çarptı, sonra kaçmaya başladı.

Ebru Civak, Ümraniye TEM Otoyolu Çakmak köprüsü mevkisinde arabanın camını açarak kendisine çarpan şoföre ‘dur’ diye seslendi.

Uyarılara karşın pikap şoförü kaçmaya devam etti.

Takip 10 dakika sürdü

Ebru Civak, kaçan aracın peşine düşerek takip ederken, kızı Rabia Işık Civak ise o anları cep telefonu kamerasıyla kaydetti.

Yaklaşık 10 dakika süren takip Ataşehir’de pikabın gözden kaybolması ile sona erdi.

Ebru Civak ve Rabia ışık Civak, polise giderek şikayette bulundu.

“Korku dolu anlar yaşadık”

Ebru Civak  “Beyaz bir pikap benim aracın sol tarafından vurarak kaçtı. Ben şoföre durması gerektiğini söyledim ancak durmayınca bende onları takibe başladım. Uzun mühlet onları takip ettim fakat Ataşehir’de onları kaybettim. Kaçan aracın önünde ve ardında plakaları yoktu. Bir an evvel bu şahısların bulunmasını istiyorum. Endişe dolu anlar yaşadık. Cep telefon kamerasıyla çektiğimiz imajlarda hepsi bariz. Kızım görüntüye çekti. Dehşetle birlikte, bayan olmama karşın yeniden onların peşinden gittim. Gayem onları trafikte durdurmaktı, fakat kaybettim.” dedi.

“Çevredekilerden yardım istedim”

Rabia Parıltı Civak ise “Adam birinci vurduğunda ben zati çok korktum. Direk cep telefonumu alıp kaydetmeye başladım. Bir delil oluşturup gerekli yerlere sunabilmek ve kaçan kişiyi bulmak emeliyle o anları kaydettim. Annemi sakinleştirmeye çalışıp bir yanda da adamı görüntülemeye başladım.  Camdan dışarı çıkarak etraftakilerden yardım istedim. Annem de kaçan aracın şoförüne kenara çekmelerini söyledi. Benim onları çekmeye başladığını gördüklerinde kendilerini gizlemeye çalıştılar.” diye konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.