Kabine pazartesi toplanıyor… Gündemde fahiş fiyatlarla mücadele çalışmaları var

Fahiş fiyatlatla mücadele, koronavirüs salgını ve yurtdışı ziyaretler. Kabine bu önemli gündemlerle toplanacak.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Erdoğan Başkanlığı’nda Beştepe’de toplanacak. Gündemde fahiş fiyatlarla mücadele ve bu kapsamda yürütülen denetimler olacak.

Bir süredir gıda ürünlerinde görülen fahiş fiyatlara ilişkin hal ve marketlerde denetimler sürüyor. Ticaret Bakanlığı uhdesindeki denetimler ile Rekabet Kurulu’nun incelemelerinden yansıyan kabinenin gündeminde olacak. Gıda enflasyonu ve fahiş fiyatlarla mücadeleye ilişkin atılabilecek adımlar kabine toplantısında ele alınacak.

Koronavirüs salgınında gelinen son durum Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın kabineye yapacağı sunumda olacak. Bakan Koca, 30 binleri bulan vaka sayıları, hastane doluluk oranları ve aşılamada gelinen son durum hakkında kabineye bilgi verecek. Ayrıca kısa süre içinde acil kullanım onayı alması beklenen yerli aşı TurkoVac çalışmaları da gündemde olacak.

Kabinenin dış gündemi de yoğun… Bu ay içinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın iki önemli ziyaret yapması bekleniyor. İlk ziyaret Afrika’ya olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan 17-20 Ekim tarihleri arasında Angola, Nijerya ve Togo’ya gidecek. Ticaret hacimlerinin genişlemesi için atılabilecek adımlar konuşulacak.

G-20 Liderler Zirvesi… Ekim ayı sonunda İtalya’nın başkenti Roma’da G-20 ülkelerinin liderleri buluşacak. Erdoğan’ın Roma’da ABD Başkanı Joe Biden ile ikili görüşme yapması da beklentiler arasında.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.