Kabine toplantısı ne zaman, saat kaçta, hangi gün? Kabine kararları neler olacak?

Belirli aralıklarla gerçekleşen Kabine toplantısı bu hafta bir kez daha yapılacak. Önemli konuların gündem maddeleri arasında yer aldığı toplantı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarda bulunması bekleniyor. Peki, toplantı hangi gün yapılacak?

Bir süredir gıda ürünlerinde görülen fahiş fiyatlara ilişkin hal ve marketlerde denetimler sürüyor. Ticaret Bakanlığı uhdesindeki denetimler ile Rekabet Kurulu’nun incelemelerinden yansıyan kabinenin gündeminde olacak. Gıda enflasyonu ve fahiş fiyatlarla mücadeleye ilişkin atılabilecek adımlar kabine toplantısında ele alınacak.

Koronavirüs salgınında gelinen son durum Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın kabineye yapacağı sunumda olacak. Bakan Koca, 30 binleri bulan vaka sayıları, hastane doluluk oranları ve aşılamada gelinen son durum hakkında kabineye bilgi verecek. Ayrıca kısa süre içinde acil kullanım onayı alması beklenen yerli aşı TurkoVac çalışmaları da gündemde olacak.

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA, HANGİ GÜN?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında toplanacak olan Kabine 11 Ekim 2021 Pazartesi günü bir araya gelecek. Toplantının saat 15:30’da başlaması ve Erdoğan’ın 19:00’dan sonra açıklamalarda bulunması bekleniyor.

Kabine pazartesi toplanıyor… Gündemde fahiş fiyatlarla mücadele çalışmaları var

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.