Kaynak emekçisi: 100 liraya aldığımız materyal 350 lira oldu

Burdur’un Bucak ilçesinde CHP üye iştirak merasimi gerçekleştirildi. CHP’ye katılan kaynak personeli Ercan Akkoyun; sıhhati ve iş güvenliği için giymesi gereken gözetici ayakkabıyı alamadığını söyledi. Akkoyun, “Alamıyoruz. 80 liraya alıyordum ben bunu. 250 milyon lira (250 lira) oldu. Biz bunu alamıyoruz” dedi.

CHP’ye üye olan ve kürsüde, “Bizi kurtarırsan sen kurtaracaksın liderim, Kemal Baba” diyen Akkoyun, merasimin akabinde ANKA’ya konuştu: “Sanayide esnafım, kaynakçıyım; demir doğrama atölyesindeyim. Bu piyasa bizi çok etkiledi. Artık millet bir yere kadar dayandı. Yürütemiyoruz. Geçen sene 100 liraya aldığımız şey, bu sene 350 milyon lira (350 lira). 100 liraya aldığımız gereç; iki katı üç katı oldu.”

Ayakkabısının tabanını gösteren Akkoyun, “Alamıyoruz. 80 liraya alıyordum ben bunu. 250 milyon lira (250 lira) oldu. Biz bunu alamıyoruz. Elimize eldiven alamıyoruz. Eldiven yok, ayakkabı yok. Çay şeker alamıyoruz, her şey lükse kaçtı. İki tane çocuk var. Nasıl geçineceksin? Ayakta durmak için bir şeyler yapacaksın” dedi. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.