Kılıçdaroğlu’na dava itirazı

Kılıçdaroğlu'na dava itirazı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı açıklama siyasetin gündeminde. O sözlerin muhatabı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan’a “Davalar lehime sonuçlandı, geri çekme, sonuna kadar götür.” diye seslendi. AK Parti’den Kılıçdaroğlu’na yanıt geldi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisi aleyhine açtığı davalardan 21’inin nihai olarak sonuçlandığını söyledi. 21 davadan 18’ini kazandığını 3 davanın ise aleyhine sonuçlandığını kaydetti.

Kılıçdaroğlu’nun dava tartışmasındaki açıklamalarına bir itiraz da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Avukatı Hüseyin Aydın’dan geldi. Erdoğan’ın Kılıçdaroğlu aleyhine açtığı dava sayısının 51 olduğunu kaydeden Aydın. 37 davanın 15 Temmuz sonrası geri çekildiğini vurguladı. 8 davada Erdoğan’ın haklı bulunduğunu, 6 davanın ise reddedildiğini açıkladı.

Aydın, Kılıçdaroğlu’nun 18 davanın kendi lehine sonuçlandığı iddialarını yalanlayarak, “Kılıçdaroğlu’nun lehime dediği sonuçların bir kısmı Cumhurbaşkanımızın feragat iradesine dayanmaktadır. Mahkeme kararının çarpıtılmasından başka bir anlam taşımamaktadır” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir