“Korkunç Seviyeler Geliyor” Ekonomistten Altın ve BTC Tahmini!

Artan faiz oranları ve artan enflasyonla baskılanan kripto para piyasasındaki son istikrarsızlık, sektördeki birçok analistin, 2022 yılında bir piyasa çöküşü tahmin etmesine yol açtı. Verdiği bir röportajda HS Dent Publishing’in ekonomisti ve kurucusu Harry Dent, altın, Bitcoin (BTC) ve hisse senedi piyasaları için piyasa görünümünü tartıştı. KriptoKoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

Bitcoin bu seviyelere yükselmeden önce çökecek, altın ise patlama yapacak

Artan faiz oranları ve artan enflasyonla baskılanan kripto para piyasasındaki istikrarsızlık ortamı devam ediyor. Bay Dent’e ve kripto para piyasasındaki mevcut durumuna göre, Bitcoin (BTC)’in gelecekteki bir piyasa patlamasında, 500 bin dolara çıkmadan önce 3 bin dolar seviyelerine kadar düşebileceği konusunda uyardı. Harry Dent konu ile ilgili şunları söyledi:

Lider kripto para birimi çökecek. Benim tahminime göre Bitcoin 3 bin veya 7 bin dolar seviyelerine kadar düşebilir ve ardından bir sonraki küresel patlamada (2037) yarım milyon ila bir milyona gidebilir. Tarihin en büyük balonundan sonra mevcut krizin, sadece para basmanın mümkün olmadığını göstereceği ve aynı zamanda ülkelerin yeni bir standart – orijinal ve dijital için bir şey – istediğini göstereceğini düşünüyordu.

İlginçtir ki, ekonomist, altının bir sonraki patlamada üç ila beş bin dolara çıkacağını tahmin etmesine rağmen, ülkerlerin aradığı ‘’standart’’ olmayacağını da kabul etti. Analist ayrıca şunları söyledi: 

Dünya uzun vadede Bitcoin’i sevecek. Bitcoin bence para için yeni dijital standart olacak ve bu standart, yani diğer şeyler kripto. Bitcoin’in küresel standart haline geleceğini düşünüyorum. Henüz orada değil, yeterince büyük değil, yaygın olarak kabul edilmiyor, ama bence en çok düşecek.

Analist, 2022 beklentisini finansal gerilemeden bahsetmişti

Ekonomistin Ocak ayında 2022 için “şimdiye kadarki en büyük finansal gerilemeyi” öngördüğünü ve ilk çöküşün 2022’nin ilk üç ayında gerçekleşmesi gerektiğini öne sürdüğünü belirtmekte fayda var. Gerçekten de, bu tahmini yaptığından beri piyasalar önemli ölçüde daha kötü performans gösterdi. Ancak bu öngörüyü yaparken Rusya’nın Ukrayna’yı işgalini hesaba katmamıştı. İşler yükselmeye devam ettiğinde, insanların yüksek değerlemeleri yeniden gözden geçirmek için bir şeylerin yanlış olduğunu anlamaları gerekir.

Goldman Uyardı: Altın ve Bitcoin Yatırımcıları Mayıs’a Hazırlanmalı!

Bitcoin son 1 yılda yaklaşık yüzde 30,3’lük bir düşüş yaşadı. Lider kripto para birimi bir yıl boyunca düşüş trendindeymiş gibi görünse de, kayıplarının yüksek bir kısmını sadece son 1 ayda verdi. BTC 30 günlük sürede, değerinin yaklaşık 26,5’ini kaybetti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.