Kritik görüşme sırasında duyuruldu: O mağarada ele geçirildi!

İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya üyelik müracaatlarına ait istişareler bugün 13.00’te başladı.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki görüşmelere katılan İsveç ve Finlandiya heyetleri, dün gece saatlerinde Ankara’ya geldi.

Türkiye heyetine Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Büyükelçi İbrahim Kalın ve Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Sedat Önal başkanlık ediyor.

İsveç ve Finlandiya ise görüşmeye, İsveç Başbakanlık Ofisi Devlet Sekreteri Oscar Stenström ve Finlandiya Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Jukka Salovaara’nın başkanlıklarında katılıyor.

TERÖR ÖRGÜTLERİNE BAĞLI VAKIF VE DERNEKLERİN KAPATILMASI İSTENECEK

Türkiye, görüşmelerde YPG’nin terör örgütü PKK’nın Suriye’deki uzantısı olduğunu kanıtlarıyla birlikte sunacak. Bu iki örgütün başka olduğu argümanı kabul edilmeyecek.

Terör örgütü PKK/YPG’nin yanı sıra FETÖ’ye bağlı vakıf ve derneklerin kapatılması istenecek.

TERÖR ÖRGÜTÜNDEN İSVEÇ SİLAHI ELE GEÇİRİLDİ!

Türkiye, İsveç ve Finlandiya heyetlerinin görüşmesi sırasında MSB’den çok kıymetli bir açıklama geldi. MSB, Pençe Kilit Operasyonu kapsamında ele geçirilen mağarada İsveç üretimi tanksavar silahı AT-4 de ele geçirildiğini açıkladı.

Teröristlerin 5 askeri şehit ettiği hain saldırısı sonrasında Pençe Kilit bölgesindeki operasyonlar şiddetli hava ve arazi koşullarına karşın devam ediyor.

Sıkıştırıldıkları mağarada ‘teslim ol’ davetlerine ateşle karşılık veren bir küme teröristi etkisiz hale getiren komandolar, bölgede öteki mağaralar da tespit etti.

Alınan güvenlik tedbirlerinin akabinde teröristlerin tek tek inlerine giren Mehmetçik, mağaralarda teröristlerin akınlarda kullandığı çok sayıda mühimmat, silah ve araç-gereç ele geçirdi. Mağaralarda televizyonlar, uydu alıcıları, ısıtıcılar, jeneratörler, hayat materyalleri de bulundu.

Odalara bölünen mağaralardan birinin çok katlı olduğu, merdivenle alt katlara erişimin sağlandığı, bu mağaranın örgütün kelamda yöneticileri tarafından kullanıldığının değerlendirildiği belirtildi. Mağaralarda çeşitli çapta silah ve mühimmat ele geçirilirken, bunların ortasında İsveç üretimi AT-4 tanksavarlar dikkat çekti.Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.