Litvanya teknik yöneticisi Ivanauskas: Favori Türkiye

Müsabakanın oynanacağı LFF Stadı’nda düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Ivanauskas, “Biz Türkiye’yi favori olarak görüyoruz. Bu maçta daha şanslı olarak görüyoruz. Türkiye’nin ve bizim gayelerimiz farklı. Bunların kıyaslaması yapılamaz. Türkiye’nin gayesi bir an evvel kümeden çıkabilmek. Teknik yöneticiniz Alman ve bu yüzden de şanslısınız. Türkiye’ye karşı gerekli tedbirleri alacağız ve elimizden gelen çabayı yapacağız.” tabirlerini kullandı.

AA’nın haberine nazaran; Litvanya Teknik Yöneticisi, Lüksemburg’a 2-0 kaybettikleri maçta rakibe nazaran daha fazla konuma girdiklerini lakin bahtın yanlarında olmadığını da belirtti.

Novikovas: “Türkiye ile oynamak bizim için bir şans”

Litvanyalı ulusal futbolcu Arvydas Novikovas, Türkiye’nin gücünü bildiklerini ve ellerinden gelen çabayı ortaya koyacaklarını lisana getirdi.

Geçtiğimiz dönem Büyükşehir Belediye Erzurumspor’da forma giyen ve Yılport Samsunspor’a transfer olan Novikovas, “Türkiye ile oynamak bizim için bir talih. Güçlü bir rakibe karşı ne durumda olduğumuzu göreceğiz. Türk futbolunu herkes biliyor. Çok güçlü olduklarını biliyoruz. Birçok futbolcusu Avrupa’da oynuyor. Türk futbolunun çok düzgün olduğunu söyleyebilirim.” biçiminde konuştu.

“Türkiye ile biz farklı kulvardayız.” diyen Novikovas, “Yüksek kalitede, güzel oynayan futbolcuları var. Biz tüm gücümüzle gayret etmeye çalışacağız. Bu maçta, Lüksemburg gayretine nazaran daha agresif olmaya çalışacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.