Marmara Bölgesi’nde sıcaklık mevsim normallerinin 4 ila 9 derece altına düşecek

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü İstanbul Bölge Varsayım ve Erken İkaz Merkezinden yapılan açıklamaya nazaran, son günlerde hava sıcaklığının mevsim normallerinin 6 ila 10 derece üzerinde olduğu bölgede, 19 Eylül’den itibaren hava sıcaklığının kademeli olarak düşeceği öngörülüyor.

Hava sıcaklığının hafta ortasından itibaren yağışlarla hissedilir derecede azalacağı ve mevsim normallerinin altına gerileyeceği iddia ediliyor.

Salı ve çarşamba günleri Sakarya etrafında, perşembe günü ise bölge genelinde lokal olarak görülecek sağanak formundaki yağışların, cuma ve cumartesi günleri ise bölgenin doğusunda aralıklarla devam etmesi bekleniyor.

Serin ve yağışlı havanın önümüzdeki hafta başına kadar tesirli olacağı, hava sıcaklığının mevsim normallerinin 4 ila 9 derece altında seyredeceği kestirim ediliyor.

Ani sıcaklık değişimleri ve kuvvetli meteorolojik hadiselerle ilgili Meteoroloji Genel Müdürlüğünün yayınlayacağı hava kestirim raporları ve meteorolojik ikazların dikkatle takip edilmesi değer arz ediyor.

Bölge vilayetlerinde bu hafta beklenen günün en yüksek hava sıcaklıkları 19 Eylül Pazartesi ve 23 Eylül Cuma günleri için şu biçimde: “İstanbul 24-18, Edirne 25-21, Kırklareli 24-20, Tekirdağ 25-22, Kocaeli 29-20, Sakarya 25-19, Yalova 24-16.”

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.