Muharrem İnce: Bize operasyon çekmek istediler

Memleket Partisi, Ankara’da 1. Harikulâde Kurultayı’nı topladı. Partinin genel lideri Muharrem İnce, harikulâde kurultayın açılışında konuştu.

İnce, şunları söyledi:

“BU ÜLKEYİ UÇURUMUN KENARINDA ÇEKİP ALACAĞIZ”

Önümüzde cumhuriyetin 100. yaşı var. Seneye tam 100 yaşında olacak cumhuriyetimiz. Büyük sorunlarımız var. Ekonomik, siyasi sorunlarımız var. Demokrasi ile ilgili meselelerimiz var, terör var. Dış siyasetle, tarımla, üretimle, sanayi ile ilgili meselelerimiz var. Sığınmacı problemimiz var, geleceğe itimatla bakamayan gençlerimiz var. Para bulunur, mülteci gönderilir bütün bunlar çözülür lakin geleceğe umutla bakamayan bir gençliğin problemini çözmek en zorudur.

“MİLLETE “SÜRTÜK” DİYOR YA, KATAR KAPILARINDA SÜRTÜYOR 3-5 MİLYAR DOLAR İÇİN”

Maliyemizin en büyük ekonomik krizi ile karşı karşıyayız. 94 krizini, 2001 krizini gördük ancak birinci defa şaşkınlıkla izliyorum. Benim hesabım, kitabım şaştı. Artık 850 liralık bir şeyi 3 bin 850 lira dese 3 bin 500 lira olur mu deriz, benim hesabım şaştı, bilmiyorum sizin hesabınız şaştı mı? Ekonomist olmaya gerek yok batırdı bu Erdoğan bu memleketi, batırdı. Türkiye’de artık varlıklı bir azınlık var fakir bir çoğunluk var. Yurttaşı da gırtlağına kadar borçlu, devleti de gırtlağına kadar borçlu. Bunun tek bir sorumlusu var; Erdoğan. Erdoğan’ın inadı, kibri, iş bilmezliğidir. Memleketin hali içler acısı, umudumuz Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan. Millete ‘sürtük’ diyor ya, Katar kapılarında sürtüyor 3-5 milyar dolar için. Kim sürtük, sürten kim? Bu millet sürtük değil.

“NAS VARSA YÜZDE 56 FAİZİ ARTIRMAK HARAM DEĞİL Mİ? ONA DEĞİL, ALIRKEN DEĞİL ERDOĞAN’IN MANTIĞI BU”

Bu Birleşik Arap Emirlikleri 15 Temmuz’un finansörü değil miydi, o denli demiyor muydun? Katile belgeyi verdin. Cemal Kaşıkçı’nın katillerine belgeyi teslim ettin, ne için 3-5 kuruş para için. Kur Muhafazalı Mevduata 37 milyar gitti. Tüm Türkiye’de bütün tarıma verdiği ölçü 29 milyar Kur Muhafazalı Mevduata verdiği ölçü 37 milyar. Nas vardı lakin kamuda alacaklarda faiz oranı gecikme faizini yüzde 56 artırdı. Nas varsa yüzde 56 faizi artırmak haram değil mi? Ona değil, alırken değil Erdoğan’ın mantığı bu. Dünyada kriz var sorumlusu ben değilim diyor. Dünya’da petrol, akaryakıt yüzde 40 artmış, Türkiye’de yüzde 250 artmış. Şayet Türkiye’de yüzde 40 artmış olsaydı Erdoğan haklı olurdu. O yüzde 210 var ya o Erdoğan, onun yanlış üretimi. Dünyada besin fiyatları yüzde 23 artmış Türkiye’de yüzde 93,93. Bu TÜİK’e bayılıyorum çok hoş palavra söylüyor, 93,93 nasıl denk getirdin, güya sana inanan var. Dünya’da 23 artıyor Türkiye’de 93, ortadaki 70’in sorumlusu Erdoğan’dır. 2023’te bir daha beni seçin o vakit çözeceğim diyor. 20 yıl evvel söyledin bu masalı.

“TÜRKİYE’NİN GELMİŞ GEÇMİŞ EN BÜYÜK FAİZCİSİ ERDOĞAN’DIR”

Türkiye’de bütün bölümler küçülürken, tarım çökerken, eğitim çökerken, her bölüm zordayken bir dal var ki rekor üstüne rekor büyüme kırıyor; bankalar. Yüzde bin büyüyen bankalar. 2021’in birinci 5 ayına nazaran 2022’nin birinci 5 ayını kıyasladığımızda bankacılık dalı yüzde 434 büyümüş. Senin ekmeğinin, peynirinin, sütünün, çocuk mamasının, doğal gazın, akaryakıtın, mazotun o paraları Erdoğan senin cebinden aldı bankaların kasasına koydu, Türkiye’nin gelmiş geçmiş en büyük faizcisi Erdoğan’dır.

“REKABETE AÇIK BİR KAMU İHALE KANUNU ÇIKAR, FİKİR TABİR ÖZGÜRLÜĞÜNE MÜDAHALE ETME”

Memleket Partisi olarak Erdoğan’a teklifimizdir. Bir; Erdoğan yargıdan elini çek. İki, kelam dinleyen değil işini bilen ehil beşerlerle çalış. Merkez Bankası, TÜİK, EPDK, BDDK üzere kurumlara, bunların işine karışma. Rekabete açık bir kamu ihale kanunu çıkar, niyet tabir özgürlüğüne müdahale etme. Unutma ki bağımsız bir yargı, Merkez Bankası doları düşürür. Besin güvenliği, su, beslenme, tarımla ilgili tahlil tekliflerimizi bir rapor haline getirdik. 19 siyasi partiye raporumuzu gönderdik size bunu sunmak istiyoruz. Kim randevu verirse gidip anlatacağız. Çok meşgullerse, güvenliğe bırakın derlerse güvenliğe de bırakırız.

“BİR İKİ SENE İÇİNDE TEKRAR ‘ÖZÜR DİLERİZ BİR DAHA ALDATILDIK’ DİYECEKLER”

15 Temmuz, Meclisi bombaladı bu hainler. Büyük Millet Meclisi el koydu olaya, bir komite kuruldu. Bir rapor yazdı, komitenin yazdığı bu rapor Genel Kurul’da görüşülmedi. Kendisini bombalayanların kurulunun raporunu Genel Kurul’da görüşemeyecek kadar aciz TBMM. FETÖ’den ötürü TMSF’ye devredilen şirketleri kendi ortalarında paylaştılar. FETÖ’cü diye el koydukları şirketleri AKP’liler kendi ortalarında paylaştılar. FETÖ’nün yerini öbür cemaatler aldı. Bir iki sene içinde tekrar ‘Özür dileriz bir daha aldatıldık’ diyecekler.

“EĞİTİMİ TARİKATLARA, CEMAATLERE ASLA BIRAKMAYACAĞIZ”

Memleket partisinin iktidarında birinci 45 gün içerisinde Cemevlerini ibadethane olarak tanıyacağız. Bir yerin ibadethane olmasına devlet karar veremez, o inanç kümesi karar verir. İnanç kümesi diyorsa ki burası ibadethanedir başımızın üstünde yeri vardır. Eğitimi tarikatlara, cemaatlere asla bırakmayacağız. Libya tezkeresine evet diyeceğiz zira Mavi Vatanı savunuyoruz. Azerbaycan’a yapılan yardımız destekliyoruz. Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanlığında daha fazla yardım yapacağız. Bu partide Türk, Kürt, Alevi, Sünni konuşmaları yok, bir defa duymadım.

“BİZE OPERASYON ÇEKMEK İSTEDİLER”

Bize operasyon çekmek istediler, bir yanda Cumhur İttifakı bir yanda Millet İttifakı. Biz üçüncü yoluz deyince tıpış tıpış oy verilecek bir aday bulursak bu Muharrem İnce çıkıntılık yapar yeterlisi mi bunun partisini çektirelim birisine kelamlar verelim bir operasyon çekelim lakin Allah’a çok şükür örgütler dimdik ayakta.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.