Nintendo eşcinsel çiftlere kucak açtı

Şirket, politikayı Go Nintendo tarafından tespit edilen kurumsal sosyal sorumluluk yönergelerinde 12 Temmuz’da yapılan bir güncellemede duyurdu.

“Bir Ortaklık Sistemine Giriş” başlıklı yeni bir bölüm, politikanın Mart 2021’den beri yürürlükte olduğunu ve şirketin o zamandan beri nikahsız evlilikleri yasal evliliklerle aynı şekilde tanımaya başladığını belirtiyor. Şirket, “Nintendo’da benzersiz çalışanlarımızın her birini destekleyen ve güçlendiren bir çalışma ortamı yaratmak istiyoruz” dedi.

Ek olarak, güncelleme Nintendo Başkanı Shuntaro Furukawa’nın çalışanlara cinsiyet çeşitliliği hakkında bir not gönderdiğini ve işçilerden hiçbir zarar olmasa bile sözlerinin ve eylemlerinin duygusal acıya neden olabileceğini anlamalarını istediğini belirtiyor. Nintendo, daha destekleyici bir çalışma ortamı yaratmak için tasarlanmış yeni sistemler ve eğitim kursları uygulamak için de çalıştığını söylüyor.

Nintendo eşcinsel çiftlere kucak açtı

G7 ülkeleri arasında eşcinsel evliliği tanımayan tek ülke Japonya. LGBT aktivistleri son yıllarda bazı ilerlemeler kaydetmiş olsa da, Osaka’daki bir mahkeme geçtiğimiz Haziran ayında ülkenin yasağını onayladı. 2020’de yapılan bir ankete göre, eşcinsel evliliklerin yasallaştırılmasına yönelik artan halk desteği olsa da, LGBTQ bireyler hala sıklıkla ayrımcılığa maruz kalıyor.

Elbette ayrımcılık, özellikle de işyerinde meydana gelen türden ve Japonya’ya özgü değil. Oyun şirketlerinin çoğu zaman en savunmasız çalışanlarını korumakta başarısız olduğunu bilmek için Activision Blizzard’dan gelen tüm haberlere ve ondan önce Riot Games, Ubisoft ve sayısız diğer örneğe bakmanız yeterli.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.