Şahan Gökbakar: Marmaris yeniden yanıyor

Geçtiğimiz sene Türkiye’nin farklı bölgelerinde çıkan yangınlar ormanlarımızı kül ederek, havaların ısınmasıyla birlikte tekrar yangın haberleri gelmeye başladı.

Akşam saatlerinde Muğla’nın Marmaris ilçesi Bördübet Koyu’nda ormanlık alanda çıkan yangın, rüzgarın da tesiriyle büyüdü.

Söndürme çalışmaları devam ederken, gruplar iki yangın söndürme helikopteri ile müdahalede bulunuyor.

Geçtiğimiz yaz aylarında Marmaris bölgesindeki orman yangınlarını birinci günden beri takip eden ve canlı yayınlarla milyonlarca şahsa ulaşan Şahan Gökbakar, ekiplere dayanak vermişti.

Şahan Gökbakar: Marmaris tekrar yanıyor

Yangına müdahale için söndürme uçaklarının bölgeye gelmesi için sık sık davet yapan Gökbakar, Bördübet’teki yangınla birlikte tekrar söndürme uçaklarını gündeme taşıdı.

Gökbakar paylaşımlarında, “Marmaris Bördübed yanıyor. Bütün kış tekraren söyledik. Nerede bu uçaklar? 1 adet helikopter görülmüş. 3 farklı yer yanıyor. Su atan helikopterden bu görüntü. Bir tane helikopter ne yapsın bu yangına. Şuraya bakın. Marmaris yeniden yanıyor. Bütün kış söyledik. Uçaklar nerede? Bu dönem alarmda olmamız lazımdı” ifadelerini kullandı.

“Nerede bu uçaklar”

Gökbakar diğer bir tweetinde ise “Bakın şimdi hava aydınlık iken, bu halde yanan bir yangın. Havadan uçakla müdahale edilir mi? Edilir! Nerede bu uçaklar? Uçaklar nerede? Bu yangın tekrar o kadar büyük bir alanı yok edecek ki! Yazık, kış uzunluğu bu anı söyledim. Nerede bu uçaklar?” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.