Şehit babası imam misafirperverliğiyle örnek oluyor! 20 lisanda Kur’an-ı Kerim armağan ediyor

Diyarbakır’da terör örgütü PKK’ya yönelik 2017’de düzenlenen operasyonda şehit olan özel harekat polisi Ahmet Alp Taşdemir’in babası, İsa Beyefendi Mescidi’nin imamı İbrahim Taşdemir, mescide gelen turistlere gösterdiği misafirperverlikle dikkat çekiyor. Taşdemir, turistleri kolonya ve şeker ikram ederek karşılıyor. Âlâ derecede İngilizce bilen Taşdemir, kimi lisanlarda de turistlerle anlaşabilecek kadar söz biliyor.“EN UYGUN HALDE İCRA ETMEYE ÇALIŞIYORUM”

7 yıldır mescitte misyon yaptığını belirten İbrahim Taşdemir, “Türkiye’ye, devletimize, dinimize hizmet; bizim vazifemiz. Allah, bu türlü bir mescitte, bu türlü bir vazife yapmayı nasip etti. Ben de bunu en âlâ halde icra etmeye çalışıyorum” dedi.

“AHİRETLERİNİ KURTARSINLAR, GÖNLÜMÜZ SIKINTIMIZ BU”

Sultanahmet Camii ve Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan aldığı değişik lisanlardaki kitaplarla insanlara İslam dini ve Kur’an-ı Kerim ile ilgili bilgilendirme de yapan Taşdemir, “Şu an elimizde 20 değişik lisanda Kur’an-ı Kerim var. Bunları dünyanın her yerinden gelen bireylere dağıtıyoruz. Gönlümüz onların da son vahiyden, Kur’an-ı Kerim’den haberdar olmalarını dilek ediyor. Ahiretlerini kurtarsınlar, gönlümüz kederimiz bu. Türkiye’mizi misafirperver olarak tanısınlar istiyoruz” dedi.

“İNSANLARI KUR’AN-I KERİM’E DAVET EDİYORUZ”

Göreve birinci geldiğinde bir mühlet turistleri gözlemlediğini anlatan Taşdemir, “Bu mescitte vazife yaptığımda, 6 ay boyunca mescide gelenleri izledim. Gördüm ki; dünyanın her yerinden, her türlü insan geliyor. Türk- İslam kültürüyle ve engin müsamahasıyla yetiştik. Mevlana’mız ‘Ne olursan ol tekrar gel’ diyor. Burada aslında Adem’in çocuklarına hangi ırktan olursa olsun davet yapılıyor. Ben de bu davetin içinde yer almak, misyonu sürdürmek istedim. İnsanları Kur’an-ı Kerim’e davet ediyoruz. Herkes bizi çok lisan biliyor sanıyor. Ama ben o kadar çok lisan bilmiyorum. Yalnızca bu işin sırrını öğrendim. Buraya gelen insanların lisanlarında birkaç cümle söylüyorum. Lisanlarındaki kimi kıymetli cümleleri küçük kartlara yazdım. Toplumsal medyada yaptığım bilgilendirme çalışmalarına dair görüntüler yayınlandıktan sonra samimi gönüller, daima dua etti. Çok olumlu ve hoş geri dönüşler aldım. Milletimizin ferasetinin çok yüksek olduğunu biliyorum. Bizim milletimiz daima güzellikten yanadır. Hoş olan her şeyi takdir eder” diye konuştu.

“OĞLUMUZ RABB’İMİZİN LÜTFUYLA ŞEHİT OLDU”

Oğlunun Diyarbakır’da 5 yıl evvel şehit olduğunu belirten Taşdemir, “Oğlumuz Rabb’imizin lütfuyla şehit oldu. Bunu hakikaten bir lütuf olarak görüyoruz. Caminin içinde benim özel bir odam var, oğlumun fotoğraflarını koydum. Onsuz hiçbir şeyi düşünmek mümkün değil. Onu anıyoruz, hatırlıyoruz ve dua ediyoruz. Ziyaretçilerimizin ona dua etmesine vesile oluyoruz. Bütün şehitlerimizi yad ediyoruz” dedi.

Camiyi ziyaret eden Polonyalı turistler ise imam Taşdemir’in bilgilendirme çalışmasından şad olduklarını söyledi.

KAYNAK: DHA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.