Sıcak Havalarda Bile Sık Sık Üşüyorsak Sebebi Bu Tehlikeli Hastalık Olabilir!

Bu periyotta, hepimiz biraz gergin olabiliriz. Bununla birlikte, sıcaklıklar epeyce yüksek olduğunda bile kimilerinin hala üşüdüğü olabilir. Bu durum, birazdan açıklayacağımız üzere, çok özel bir bozukluğa bağlı olabilir. Sıcak havalarda bile sık sık üşüyorsak, bunun nedeni bilhassa bir adedidir ve hafife alınmamalıdır.

UZMAN TAVSİYESİ

Birtakım kaynaklar, tiroid sıhhati hakkında bizlere yararlı bilgiler sağlar. Bedenimizde değerli fonksiyonları yerine getiren bir bezdir. Boynun alt kısmında gırtlak ve soluk borusu ortasında yer alır.

Tiroidin fonksiyonları ortasında beden metabolizmasını düzenleyen hormonların üretimini ve ayrıyeten termojenezi buluyoruz. İkincisi, bedenin ısı üretimidir. Hasebiyle tiroidiniz güzel çalışmıyorsa, bu hormonları daha az ölçülerde üretmeye başlayabilir. Bu durumda, tiroid işlevinin azaldığını gösteren hipotiroidizmden bahsediyoruz.

SICAK HAVALARDA BİLE SIK SIK ÜŞÜYORSAK BU HASTALIĞA DİKKAT EDELİM

Termojenezden sorumlu olan daha az hormonla, bu nedenle, çok düşük olmayan dış sıcaklıklarda bile daha büyük bir soğuk hissi yaşayabilirsiniz. Konsantrasyon zahmeti, yorgunluk ve yüzün şişmesi üzere öteki semptomlar da vardır. Bu semptomlardan rastgele birini yaşarsak, mümkün olan en kısa müddette tıbbi yardım almamız yeterli olur.

TİROİD SIHHATİNİ KORUMAK

Araştırmalar, ayrıyeten, ekseriyetle farmakolojik tedavilerle tabibin talimatlarına nazaran hareket etmenin kıymetli olduğunu belirtmektedir. Genel olarak, tiroid hormonları, bezin azalmış fonksiyonuyla başa çıkmak için temel alınır. Derhal müdahale edilmemesi, etkilenen hastanın ömür kalitesi üzerinde önemli tesirlere neden olabilir.

Özcesi, bu argümanlar tiroid sıhhatini muhafazanın değerli olduğuna dair daha fazla delil sağlar. Bu nedenle, örneğin işleyişini engelleyebilecek yiyeceklere karşı dikkatli olmalıyız. Aldığımız içeceklere de bu beze ziyan vermemesi için dikkat ediyoruz. Bilhassa uzmanlar, yanlışsız ölçüde iyot almaya çalışarak beslenmeyi sağlıklı tutmaya dikkat çekiyor. Fakat araştırmalar, bu bozukluğun başlamasını büsbütün önlemenin mümkün olmadığını da belirtiyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.