Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri açıklandı mı? e devlet MEB sözleşmeli öğretmenlik mülakat yeri sorgulama

MEB bünyesinde öğretmen olarak görev alacak adayların beklediği gün geldi. İlk aşamayı geride bırakan adaylar sözlü sınav aşamasına geçti. Peki, mülakat yerleri belli oldu mu?

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK MÜLAKAT YERLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yayınladığı 15 bin sözleşmeli öğretmen alımı atama takviminde yer alan bilgilere göre mülakat yerleri yani sözlü sınav merkezleri 25 Ekim’de erişime açılacak. Konuya ilişkin son dakika açıklaması personel.meb adresinde olacak. Sorgulama ise e devlet üzerinden yapılabilecek.

E DEVLET SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ…

Adaylar MEB tarafından yayınlanacak merkezler sonrasında hangi alanda mülakata katılacaklarını öğrenecekler.

Sözlü sınavlar ise 12-27 Kasım 2021 tarihleri arasında yapılacak. Sözlü sınav sonuçlarının da açıklanmasının ardından adayların tercihlerde kullanacakları esas puanları netleşmiş olacak. Daha sonra tercih yapmaya hak kazanan adaylar açık pozisyonlar için görev alacakları okul tercihi yapacaklar. Mülakatlar sonucunda oluşan puana göre öğretmenlerin tercihleri arasında atamaları yapılacak. Atama sonuçları 31 Ocak 2022 tarihinde ilan edilecek. Dolayısıyla şubat ayında öğretmenlerin yeni görev yerlerinde hizmete başlamaları bekleniyor.

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.