Teröristler kaçamadı! Zap Vadisi’nden yeni görüntü

Mehmetçik, Irak’ın kuzeyindeki Sinat-Haftanin ve Avaşin Basyan bölgesinde teröristlere nefes aldırılmıyor. İki bölgede hareket edemeyecek noktaya gelen teröristler önce Kandil’e çekildi. Özel kamplarda eğitim verildi. Teröristler, Türkiye sınırında saldırı ve sızma girişimlerini gerçekleştirmek Zap Vadisi’ne yöneldi.

Bölgede teröristlerin hareketliliği tespit edilince Türk Silahlı Kuvvetleri düğmeye bastı ve Pençe Kilit operasyonunu başlattı. Komandolar, Zap Vadisi’ndeki teröristlerin de ensesinde. Mağara ve sığınaklar didik didik aranıyor. Tuzaklanan el yapımı patlayıcılar tek tek imha ediliyor.

MAĞARADA 2 TERÖRİST YAKALANDI

Bir mağarada teröristleri tespit eden komandolar, operasyon için düğmeye bastı. Kaçamayan 2 terörist mağara girişinde yakalandı. Teröristlerin terk ettikleri yerlere tuzakladığı çok sayıda el yapımı patlayıcı da komandolar tarafından imha edildi.

TRT Haber’de yer alan bilgilere göre, operasyonun başından bu yana 39 mağara ve sığınak bulundu. Teröristlerin saklandığı, mühimmat ve yaşam malzemelerinin bulunduğu mağaralar kullanılamaz hale getirildi.

PANİK HAVASI

Özel eğitim verip gönderdiği teröristlerin Zap Vadisi’nde köşeye sıkışması Kandil’de şok etkisi yarattı. Operasyon sonrası mağaralara saklanmak zorunda kalan teröristler nedeniyle bölücü terör örgütünde panik havası hakim.

HEDEF KANDİL

Zap Vadisi’nde başarıyla devam eden operasyondan sonraki adresin ise Kandil olduğu vurgulanıyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.