Türkler üretti! ‘Dünyanın en güzeli’ne talep yağıyor

Dünyanın 69 ülkesine ihracat gerçekleştiren küresel marka CANiK, Ankara’da gerçekleştirilecek SEDEC Fuarı’nda ziyaretçilerle buluşacak. 28-30 Haziran tarihlerinde düzenlenecek olan fuarda CANiK, yerli ve ulusal uçaksavar M2 QCB’nin yanı sıra M2F, tabanca ve aksesuar eserlerini de sergileyecek.

Yaklaşık 40 ülkeden iştirakçilerin yer alacağı fuarda CANiK ihracata yönelik yeni iş birliklerine de imza atmayı hedefliyor.

Samsun Yurt Savunma (SYS) bünyesinde faaliyet gösteren dünyanın önde gelen hafif silah üreticilerinden CANiK, ihracat faaliyetlerine sürat kesmeden devam ediyor. CANiK, 28-30 Haziran 2022 tarihinde bu sene üçüncüsü gerçekleştirilecek SEDEC Fuarı’nda sanayicilerin yanı sıra yaklaşık 40 ülkeden hükümet yetkilileri, karar vericiler, son kullanıcılar ve satın alma heyetleriyle Ankara’da buluşmaya hazırlanıyor. Fuarda ulusal uçaksavarımız CANiK M2 QCB, tabancamız METE ve ateşli silah aksesuarlarının yanı sıra CANiK M2 QCB’nin hızlandırılmış versiyonu M2F’de sergilenecek.

BÜYÜK İLGİ GÖRÜYORUZ

SYS Genel Müdürü C. Utku Aral, “CANiK eserlerimizle Türkiye’nin savunma sanayi alanında dünyaya açılan kapısı olma gayesiyle seyahatimize devam ediyoruz. Geçen yıl ihracatımızı yüzde 60 artırarak Türkiye’de en süratli büyüyen üçüncü şirket olduk. Bu başarılara yenilerini eklemek için çalışmalarımıza sürat kesmeden devam ediyoruz. Ülkemiz ve kesimimiz için son derece kıymetli bir buluşma olarak gördüğümüz SEDEC Fuarı da kendi konutumuzda eserlerimizi dünyaya sunacağımız bir platform olacak. Fuarda birinci sefer geçen yıl görücüye çıkardığımız yerli uçaksavar CANiK M2 QCB’yi de gururla sergileyeceğiz. Dünyada 69 ülkeye ihraç ettiğimiz eserlerimizle milletlerarası arenadaki olumlu algımızı daha da yaygınlaştırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

5 KITADA 18 KÜRESEL FUARA KATILACAK

CANiK, dünyanın en güçlü ve en yüksek performanslı uçaksavarı M2 QCB ile uçaksavar üreten dünyadaki 5 firmadan biri pozisyonunda yer alıyor.

Yerli ve ulusal uçaksavarın dünyaya ihraç edilmesinin yanı sıra Türk Silahlı Kuvvetleri’nde araç konvoyları, tabur tartı bölgesi, tabur komuta yeri, piyade birliklerinin temel atış takviye ögesi, su üstü platformlarının asimetrik taarruza karşı tedbir, amfibi harekatta misyon alan ögelerin ileri atış dayanak, sabit kanatlı hava platformlarına kanat altı silah podu içine ve döner kanatlı hava platformlarına kapı makineli tüfeği olarak her türlü atış dayanak misyonu içerisinde kullanılıyor. CANiK, yıl boyunca 5 kıtada toplam 18 küresel fuara iştirak sağlamayı planlıyor.

KAYNAK: İHA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.