Twitter’dan çalışanlarına Elon Musk yasağı

Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk,  toplumsal medya şirketi Twitter’ı yaklaşık 44 milyar dolara satın alma mutabakatını geçtiğimiz günlerde feshetmişti. Elon Musk’ın bu isteği üzerine Twitter, milyarderi dava etmeye hazırlandığını duyurdu. Twitter, bu süreçte çalışanlarına, Musk hakkında toplumsal medyada paylaşım yapmamaları talimatını verdi.

ABD’nin teknoloji haber ağı The Verge, Twitter genel danışmanı Sean Edgett’in Twitter işçisine hususla alakalı bildiri gönderdiğini öne sürdü. The Verge; Sean Edgett’ın notunda, “Bunun devam eden yasal bir sıkıntı olduğu göz önüne alınmalı ve birleşme ya da ayrılma ile alakalı rastgele bir yorum yapmaktan kaçınmalısınız” tabirlerinin bulunduğunu kaydetti.

Sean Edgett, “İmkan olduğunda sizlerle bilgi paylaşmaya devam edeceğiz, fakat bu ortada paylaşabileceğimiz şeyler konusunda çok hudutlu olacağımızı lütfen bilin” dedi. Edgett notunda ayrıyeten, “Bunun belgisiz bir süreç olduğunu biliyorum; gösterdiğiniz sabır ve devam eden bağlılığınız için teşekkür ederiz” açıklaması yaptı.

MUSK NEDEN VAZGEÇTİ?

Elon Musk’ın avukatları, ABD Menkul Değerler Borsası Komitesi’ne, Musk’ın 44 milyar dolarlık muahedeyi feshetmek üzere hareket ettiğini ve Twitter’ın birleşme muahedesinin “birden fazla kararı asıllı formda ihlal ettiğini” rapor etti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.