Vatan Partisi doğruladı: Perinçek ve Sancak, Esad’la görüşecek

Vatan Partisi Genel Sekreteri Özgür Bursalı, 10-15 gün içerisinde Doğu Perinçek ve Ethem Sancak’ın da içinde bulunduğu heyetin Şam’a giderek Suriye Devlet Lideri Beşar Esad’la görüşeceğini belirtti. Ulusal Kanal canlı yayınına katılan Bursalı, “Vatan Partisi önümüzdeki 10-15 gün içerisinde Doğu Perinçek başkanlığında Suriye’yi ziyaret edecek ve en üst seviyede görüşme yapacak. Sayın Doğu Perinçek, Ethem Sancak ve kıymetli isimler yer alacak” dedi.

‘TÜRKİYE’NİN VAKTİ DARALIYOR’

“Türkiye’nin önündeki çok kıymetli bir düğüme kılıç atıyoruz” sözlerini kullanan Bursalı, şöyle konuştu:

“Bu adım kuraldı. Türkiye’nin geleceği açısından kuraldı. Bu şartlarda Türkiye’nin Suriye ile işbirliğine gitmesi tarihi değerdeydi. Açıklamalar çok yanlışsız. Kutluyoruz kendilerini. Bu süreçten geri dönüş yok. Vatan Partisi’nin programı bir bir Türkiye’nin gündemine geliyor. 2014-2015’ten beri çok değerli adımlar attık. ABD’nin bölge baskılarının artması ve PKK terörüyle savaşma açısından temel problem Türkiye ve Suriye’nin işbirliği haline gelmişti. Bu dünya istikrarlarını değiştirecek olaydır. Bu çok kıymetli tarihi bir olaydır. O açıdan süratli ve çevik olmamız gerekiyor. Türkiye’nin vakti daralıyor. Türkiye’nin etrafındaki tehditler, içerideki bir kadro tehditler ,Türkiye’nin hızlanması gerektiğini söylüyor.

Şunu değerle söz edelim, Suriye ile her alanda işbirliği vurgusu yapılması lazım. Sayın Şule Perinçek ve Ethem Sancak’ın içinde olduğu heyet Moskova’da görüşmeler yapmıştı.

Rusya işbirliği olursa tam takviye sağlayacağını söz etmişti. Bölge ülkeleriyle ortak hareket etmek açısından bu kaide. Bütün terör örgütlerine karşı ortak gayret kararlılığı vardı. O Anahtar açılıyor. Suriye ile işbirliği bize çok büyük kazanımlar getirecek. Suriye ile işbirliği yapıldığı anda PKK’nın ömrü 1-2 ay. Bu işbirliği PKK’yı ortadan kaldıracak. PKK teslim olacak. Amerikan hayallerini toprağa gömmüş oluruz. İkinci İsrail tehdidi ortadan kalkmış olur.

Doğu Akdeniz’de ülkemize yönelik tehditleri bertaraf ederiz. Türkiye’nin Doğu Akdeniz’de ittifak kurması için Suriye ile işbirliği yapması kaide. Suriye ile kıyı sonumuzu çizeriz. Münhasır ekonomik bölgeyi çizeriz. Buradaki Amerikan tezlerini da ortadan kaldırırız. Suriye KKTC’yi tanımada en değerli ülkelerden biri olacak.

‘SIĞINMACI SORUNU BİLEREK KÖPÜRTÜLÜYOR’

Bu sığınmacı sorunu bilerek köpürtülüyor. Biz sabahtan beri ne anlatıyoruz? Türkiye’nin vatan bütünlüğü. Sığınmacı sorunu da bizim problemlerimizden birisi. Vatan Partisi dışında bu programı savunan yok. Bu Türkiye Suriye işbirliği sığınmacı problemini kökten çözecek. Orada insanların itimatla yaşama ortamını sağladığı vakit konutlarına dönecektir. Bu da dostlukla olur.

Siyasi ve ticari canlılık güneyde sağlanacak. Mallar girip çıkacak. Türkiye iktisadı için uygun şartlar yaratılacak. Suriye ile işbirliği yapan bir Türkiye, Avrasya ülkeleriyle çok daha inançlı çok daha kararlı bir alaka kurar.

‘BIDEN TAYFASINDA BÜYÜK BİR TELAŞ VAR’

Biden tayfasında çok büyük bir telaş var. CHP, Davutoğlu Türkiye-Suriye işbirliğini engellemeye yönelik uğraş sarf ediyor. Onlar istiyorlar ki Suriye siyaseti düzelmesin. Suriye siyasetleri değişirse geleceği yer ortada. Amerika’nın en merkezi mecmuaları Davutoğlu için Ankara’daki adam tabirini kullanmıştı. Onun için bu açıklamalar çok manalı. Biden tayfası Amerikan bombalarını alkışlayarak bu sürece girdi. Başarılı olma talihleri yok. Türk milleti onlardan yana değil.

Suriye hükümeti Türkiye’de en çok Vatan Partisi’ne güveniyor.

‘AYRINTILI TAKVİMİ YAKINDA PAYLAŞACAĞIZ’

Vatan Partisi önümüzdeki 10-15 gün içerisinde Doğu Perinçek başkanlığında Suriye’yi ziyaret edecek ve en üst seviyede görüşme yapacak. Sayın Doğu Perinçek, Ethem Sancak ve kıymetli isimler yer alacak. 10-15 gün içerisinde bu ziyaret Şam’a yapılacak. Suriye Devleti ile uzun müddettir görüşme halindeydik. Beşar Esad ile 2015’te görüşmüştük. Vatan Partisi Suriye devletiyle çok sık görüşüyordu. Suriye, Rusya, İran, Çin olmak üzere ilgileri tamir etti. Vatan Partisi Asya’nın en emniyetli partisi. Övmek için söylemiyoruz. Bu Türkiye’nin menfaatleri Türkiye’nin geleceği açısından kritik. Ve bütün bu konuştuğumuz iktisat ve güvenliği başta olmak üzere düzelecek. Detaylı takvimi yakında paylaşacağız.” (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.