WhatsApp’a veda edecek iPhone’lar muhakkak oldu

Dünyanın en tanınan iletileşme uygulaması WhatsApp, geçtiğimiz aylarda pek çok eski modeli için dayanağını sonlandırmıştı. Meta’ya ilişkin şirketin bu kere de iOS 10 ve iOS 11 için dayanağı sonlandıracağı ortaya çıktı. WhatsApp ile ilgili sızıntılarıyla tanınan Wabetainfo isimli kaynak, takviyenin kesileceğini açıkladı.

Webtekno’da yer alan habere nazaran; iOS 10 ve iOS 11 işletim sistemindeki iPhone’lar, 24 Ekim 2022 tarihinden itibaren WhatsApp’ı kullanamayacak. Halihazırda bu işletim sistemini kullanan iPhone 5C ve iPhone 5S, belirtilen tarihte artık tanınan iletileşme uygulamasını kullanamayacak. Lakin iPhone 5S kullanıcıları iPhone 5C kullanıcılarına nazaran şanslı. Çünkü iOS 12 güncellemesi iPhone 5S tarafından desteklendiği için, kullanıcılar bu sürüm sayesinde WhatsApp’ı biraz daha fazladan kullanabilecek.

IOS 12’Yİ ALAMAYANLAR 24 EKİM’DE WHATSAPP’A VEDA EDİYOR

2012 yılında piyasaya sürülen iPhone 5 serisinde, iOS dayanağı çokta sona erdi. iOS 12 işletim sistemini alamayan modeller, bu durumdan ötürü 24 Ekim’de WhatsApp’a veda edecek. Şayet bu aygıtlarda WhatsApp’ı kullanmak isterseniz de, daha yeni bir iPhone’a geçmeniz gerekecek. Olağan bu, iOS 12 yüklü iPhone 5S kullanıcıları için geçerli değil.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.