Yatırımlık NFT Coinler Belli Oldu: İşte 2022 Listesi!

NFT’ler, kripto alanının iyi bir parçası ve alabilecekleri kadar çok ilgi ve fon topladılar. Aynı zamanda, birçok kişi, özellikle GameFi gibi özelliklerin tanıtılmasıyla NFT döneminin geçtiğini tartışıyor. Ancak NFT coinler bu alanda daha yüksek seviyelere çıkmaya devam ediyor. NFT pazarı 2022 yılında, dünya çapında 3 milyar dolarlık bir değere sahip. Analistler, bu piyasa değerinin 2027 yılına kadar 13,6 milyar dolara çıkacağını tahmin ediyor. Bu nedenle, NFT coin projelerine olan ilginin artacağını öngörüyorlar.

Yatırımlık NFT coinler listesi

Tüm bu veri ve tahminler nedeniyle bu makalede, 2022’de göz önünde bulundurulması gereken en iyi 3 NFT coin’e bakacağız. Pazarda hâlâ büyüme için bolca yer var. Ayrıca bu NFT coinler henüz tükenmedi, hatta biri daha yeni başladı. Kriptokoin.com olarak, sizin için hazırladık.

Ethereum Name Service (ENS)

Ethereum Name Service (ENS), Ethereum Blockchain’e dayalı dağıtık ve açık bir adlandırma sistemidir. ENS’nin işi, ‘alice.eth’ gibi insan tarafından okunabilen adları, Ethereum adreslerine eşlemektir. Bu bakımdan bir web sitesi adı gibi çalışır. Ethereum adreslerinin yanında diğer kripto para birimi adresleri, içerik karmaları ve meta veriler gibi makine tarafından okunabilen tanımlayıcılara da eşleme yapar. ENS ayrıca, ‘ters çözünürlüğü’ destekler. Ters çözünürlüğü, kurallı adlar veya arayüz açıklamaları gibi meta verileri Ethereum adresleriyle ilişkilendirir.

‘.eth’ ve ‘.test’ gibi üst düzey alan adları, akıllı sözleşmelere aittir. Kuralları belirleyen bu akıllı sözleşmeler, kayıt şirketleri adı verilen ve alt alan adlarının tahsisini yönetir. Kayıt şirketi sözleşmelerinin getirdiği düzenlemelere göre, herkes kullanımı için bir alan adının sahipliğini alma avantajına sahiptir. ENS, kullanıcıların sahip olduğu DNS adlarının içe aktarılmasını da destekler. Dapp’in akıllı sözleşmelerine yapılan işlemler, 7 günlük bir süre içinde %853 artışla 124’te yer alıyor. Bununla birlikte, son 24 saatte toplam 9.178 satışı var. ENS yazım sırasında, 49 milyon dolarlık işlem hacmiyle, 8,80 dolardan el değiştiriyordu.

Axie Infinity (AXS)

Axie Infinity, kısmen oyuncuları tarafından yönetilen Blockchain tabanlı bir ticaret ve savaş oyunudur. Oyuncular, platform içerisinde Axies adı verilen sevimli karakterlerini üretir ve kullanır. Aslında Axie Infinity, Pokemon’dan ilham alan bir dijital evcil hayvan evrenidir. Her Axie, farklı niteliklere ve güçlü yönlere sahip, değiştirilemez bir NFT’dir. Oyna-kazan modelini benimseyen oyunda, kullanıcılar Axie’leri üzerinden gelir elde edebilmektedir.

Bununla birlikte ekosistem, AXS adı verilen bir yardımcı tokene ev sahipliği yapar. AXS, bir yönetim tokenidir ve kullanıcıların platformu yönetmesine ve değiştirmesine olanak tanır. Ayrıca, Axie Community Hazinesindeki fonların nasıl harcanacağı konusunda söz hakkı verir. Dapp’in akıllı sözleşmeleriyle yapılan işlemler 105.642’de yer alıyor. Bununla birlikte Axie Infinity, etkileşime giren 33.245 benzersiz cüzdan adresine sahip. Yazım sırasında AXS, 198,3 milyon dolarlık piyasa değeriyle 14,89 dolardan işlem görüyordu. Bu da ona, en iyi NFT coinler listemizde iyi bir yer veriyor.

French Family NFT

French Family NFT koleksiyonu, USM.world’ün bir yapımıdır. USM.world, yerel tokeni Radio Caca (RACA) ve rap yıldızı French Montana’ya da ev sahipliği yapıyor. French Family, merkeziyetsiz bir topluluk oluşturmaya yönelik farklı faydalara bağlı, 1.000 NFT’den oluşan özel bir koleksiyon. Proje, Solana veya Polygon gibi Ethereum ile uyumlu bir katman-2 çözümü oluşturmayı içeriyor. Yeni Katman 2 blok zinciri, yüksek gas ücretleri ödeyen ve NFT’lerine bağlanamayan BAYC kullanıcılarını rahatsız eden birçok sorunu önlemek için inşa ediliyor.

NFT koleksiyoncuları, yatırımcılar ve kripto para topluluğu üyeleri, tekil ve özel bir kolektif olan French Family koleksiyonuna katılabilecekler. NFT sahipleri, Montana’nın yeni albümü “Montega”nın ticari haklarını elde edecek. Ayrıca, katman-2 blok zincirindeki düğüm sertifikaları gibi çeşitli avantajlarla bağlantılı önemli faydalar kazanacaklar. Koleksiyonda Blockchain için bir geliştirme paketi de mevcut olacak. Bununla birlikte NFT projelerinin, oyna-kazan oyunlarının, Dapp’lerin ve DeFi’nin geliştirilmesine olanak sağlayacak. Tüm bunlar, NFT Frech Family koleksiyonunun sahipleri için özel ve ayırt edici avantajlarla bağlantılı. Bu da French Family’i, NFT coinler listemizde önemli bir yere getiriyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.