Cemal Bolat’ın kaleminden Mihmandar ‘Yol Arkadaşınız’ kitabı çıktı

Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Cemal Bolat’ın nasihatler türünde yazdığı yeni kitap “Mihmandar ‘Yol Arkadaşınız’ ” okuyucuyla buluşuyor.

Safa Yayın-Dağıtım yayınevi ile ilk baskısı Haziran ayında gerçekleştirilen eserin tanıtım yazısında “Bir sebep oluşuveriyor sizin müdahaleniz olmadan. Zamanını siz tayin etmiyorsunuz. Bütün sebeplerin müsebbibi olan Allah (c.c.) bir şey murad ediyor. Bir Müslümanın aklına, gönlüne hayrı murad ediyor ve onu bir şekilde vesile kılıyor. Bir arayışa sokuyor onu. Sonunda bir sohbet ortamında bir tanışma ortamında Müslüman olarak bir şeyler yapmalıyızın arayışı ve samimiyeti tezahür ediyor. Sonra Allah (c.c.) inananların cüz’i gayretleri ile ortaya çıkan kıvılcıma ruh veriyor ve hakkın tebliği ve ikamesi için arayışlara zemin yaratıyor. Gönüllerini meylettiriyor. Belki başka sebepler ve hikmetler de vardır. cümleleri yer alıyor.

Bu çalışmanın samimi ve hasbi bir tefekkürün, temiz bir muhabbetin sonuncunda ortaya çıktığı belirtilen yazıda asıl gaye olarak “hak yolunun tebliğ edilmesinin” amaçlandığı şu sözlerle ifade ediliyor:

“Gayemiz Müslüman kardeşlerimize tevhid yolunda yoldaşlık yapmanın yanı sıra hem ülkemizde hem de yer kürenin çeşitli bölgelerinde yaşayan İslâm ile müşerref olamamış insanlara da hak yolu tebliğ etme yolunda akli ve nakli delillerle yol gösterme ve davette bulunmaktır. Hidayet Allah’tandır.” 

Esenler Belediyesi’nin Mihmandar Sohbetleri programıyla da bilinen Cemal Bolat’ın kitabı okuyucusunu raflarda bekliyor olacak.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir